Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mi a véleményetek a Retz...

Kriszti83 kérdése:

Mi a véleményetek a Retz bútoráruházról? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Rendeltünk egy szekrényt, azt ígérték 4-6 hét és megérkezik, ennek több mint 8 hete. Hivogatom az üzletet telefonon, de nem ígérnek semmit.
2010. dec. 7. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

én ezért vásárolok az ikeában.

ott vagy az van, h elhozod magad, vagy megmondod a vásárlás után, hogy melyik napra kéred a szállítást.

én szombaton vettem a kanapét, hétfőn délben már a helyén volt.

kifizetted már a terméket? vagy csak házhozszállítás után kéne, hogy fizess?

ha még nem, akkor írj nekik egy ímélt, hogy mi van, mert ha 1 héten belül nem jön, akkor elállsz a vásárlástól.

van valami szerződés?

amúgy sztem a Rezt-ben elég gagyi bútorok vannak.

2010. dec. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Van szerződésünk, előleget fizettünk be.
2010. dec. 9. 08:43
 3/8 anonim válasza:
57%
Nem igaz, hogy a Retz-ben gagyi bútorok vannak. Vannak gagyik is de vannak egész jók, igényesek is. Másrészt éppen most szakadt le a pofám, hogy a Kika 10%-ot kér bútor installációért. Szerintem röhej. Épp azon gondolkodom, hogy lemondom a rendelésemet, nem fogok 27 000 forintot fizetni egy 1 órás munkáért.
2010. dec. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
47%
Előző vagyok: mellesleg a Retz is 10 %-ot kér bútor összerakásért. Ez is röhej. Nem százalékban kellene meghatározni mert ha gyémánttal kirakott ébenfa bútort veszek akkor a százalékban kifejezett installációs költség több százezer is lehet. Röhej ! A magyar emberrel mindent meg lehet csinálni ?
2010. dec. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Továbbra is hetente hívom őket telefonon, szombaton lesz 10(!) hete, hogy megrendeltük a szekrényt, amit 4-6 hétre ígértek. Ráadásul gyerekszoba bútor lenne, heteken belül szülök, szerintem jogosan fogok beírni a panaszkönyvbe!
2010. dec. 15. 18:32
 6/8 anonim válasza:
33%

Öreg!10% tényleg röhej!

Ha sokallod rakd össze magadnak!!!

2010. dec. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

2011. február 22 és szeptember 22 között az Indexben megírt tényfeltáró cikken kívül más média nem foglalkozott a Retz Bútor Kft fizetésképtelenségével (illetve az Index cikkét hozták le). 7 hónapig senki nem merte bevállalni a nyilvánosság, a lakosság, a vásárlók előtt, hogy negatív tartalmú tényeket közöljön a Retz Bútor Kft-ről. 7 hónapig sikerült elérni valakiknek, valahogyan és valamekkora befolyással, hogy a média hallgasson a Retz Bútor Kft felszámolásáról. Sajnos ez a „sika-mika” még ma is tart, ennek vagy az áldozata.

Nem a RETZ-nek vagy az áldozata, hanem az országos korrupciónak.


A hatóságoknak egyszerű lenne a dolguk. Felvennék a kapcsolatot a Retz beszállítóival, és 2 dolgot megvizsgálnának:

1. Igaz-e, hogy a gyárak csak akkor adnak árut a Retz-nek, ha azt azonnal kifizeti?

2. Ezek a gyárak milyen határidővel gyártanak?

Ezeknek a kérdéseknek a válaszai megadnák a válaszokat a Retz Bútor, vagy Retz Trend, vagy Retz Holding vagy Retz „akármi” nevű cégek körüli problémákra, hazugságokra.

Szeretném már tudni a választ a hatóságoktól, hogy a Retz „akármi” a megrendelt, leelőlegezett bútorom helyett 4-5 hónap után mért az előleget adja vissza, miért nem teljesíti a szerződést?

Miért teheti meg, hogy büntetlenül 4-5 hónapig az én pénzemet használja és közben a szerződést nem teljesíti?

Hogyan teheti meg büntetlenül, hogy teljesítés nélkül pénzt csal ki?

A bank nem én vagyok!

4-5 HÓNAP UTÁN ÉN ÖRÜLJEK ANNAK, HOGY VISSZAKAPTAM AZ ELŐLEGEMET?

Nem az akarom tudni, hogy a Retz „akármi” ilyen közleményt ad ki saját magáról.

Ideje lenne már a hatóságoknak is bekapcsolódni az ügybe!

Talán illene már tenniük valamit!

2011. dec. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Az Index beszámolója volt az első hír a médiában, ami negatív tartalmú tényeket közölt a Retz Bútor Kft-ről (2011.09.22-én, 7 hónapos késéssel).

7 hónap telt el, amíg a média a cégbírósági eseményt a Retz Bútor Kft felszámolásról „eljutatta” a vásárlókhoz.

A legutóbbi decemberi tulajdonosváltásról a Retz Holding Kft-nél, a média, mikor fog először beszámolni? Az előzőekből kiindulva, talán valamikor ősszel?

Teljesen nyilvánvaló, hogy valami nagyon nem stimmel.

Az egyik oldalon ott vannak az átvert és kihasznált vásárlók és alkalmazottak – és a „lehúzott” beszállítók is.

A másik oldalon állnak a meggazdagodott hazai tulajdonosok és cégvezetők. (A külföldi offshore cégeket nem kell figyelembe venni. Nyilvánvaló, hogy soha az életben nem volt köze a Retz-hez külföldi cégnek.) Kitanult és csavaros eszű honfitársaink vezénylik a Retz dolgait.

Az elhallgatás, a tétlenség és az időhúzás az utóbbi oldalnak kedvez.

Megjegyezném, hogy a Retz-en kívül nagyon sok hazai cég, hasonlóan „űzi” az ipart:

A vásárlók, a beszállítók és az állam kárán meggazdagodnak, miközben a cégeiket csődbe viszik. Sajnos mára ez már amolyan „módi” lett.

2012. márc. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!