Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mivel fessem vagy fóliázzam...

Mivel fessem vagy fóliázzam le a szekrényt? Többi lent!

Figyelt kérdés
szóval panelban lakunk, vannak ezek a tipikus beépitett szekrények. tudjátok, sima fehér ajtó. namost nincs pénzem új szekrényajtókra, de nem bírom nézni. hallottam valami fóliáról, ami lehet egy színű, van mintás, stb.. hol tudok ilyet venni? ti mit csináltatok az ilyen szekrényetekkel?
2010. dec. 17. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy hívják, hogy bútortapéta, de nem lesz olcsóbb, mint az új ajtó.
2010. dec. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és mivel tudom szépen lefesteni? milyen festékkel?
2010. dec. 17. 20:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Zománfesték. Lecsiszolod 80as papírral ( különösen a megfolyásokat) és veszel alapozót azzal lekened úgy h ne legyen megfolyva aztán azt átkened zománccal. :)
2010. dec. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hát ha leszedem és lefektetve kenem, akkor nem tud lefolyni ugye? mert láttam már máshol olyan ajtót, hogy ottmaradt a csik. köszi a válaszokat
2010. dec. 17. 21:33
 5/8 A kérdező kommentje:
a zománc az fényes, nem? ami most van rajta, a fehér az matt
2010. dec. 17. 21:33
 6/8 anonim ***** válasza:

a beépített konyhaszekrényeken a pozdorjatáblán általában műanyagalapú bevonat van. Ez idővel matt lesz, eredetileg az nem festék, de lehet festeni. Ha fektetve van, akkor is minden felület legalább 3 nap, mire kopogóssá szárad, hogy meg tudd fordítani és a srágli nyoma ne méllyedje bele. A festés biztos dolog, csak macerás és érteni kell hozzá.

Tapétáztam én konyhaszekrényt, de idővel a sarkoknál fölválik, leginkább ott, ahol redszeresen használódik. Hosszantartó eredmény ne várj. A tapétázással 3 óra alatt megvan az ember, de drága és nem tart sokáig. ha mégis emellett döntesz, akkor Alcor tapétát keress a neten

2010. dec. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
van selyemfényű zománc, meg matt is. selyemfényűvel szokták.
2010. dec. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

tegnap 20.57 vagyok


Nem feltétlen kell leszedni de azért jobb úgy csinálni ha levan :) Ha nem szeded le akk bekened mindenhol és lehet venni lakkozó szivacshengert kb 150ft 1 darab és azzal 1 lendülettel átgurítod. ( nem állsz meg mert akk meglátszódhat a nyoma és nem kell belenyomni a festékbe csak üresen áthúzod rajta.) Utána 10-15 percenként megnézed alaposan és ha megvan folyva pl a sarokvasnál akk azt ecsettel elhúzod óvatosan.

2010. dec. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!