Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Szerintetek 500 000 Ft-ból...

Szerintetek 500 000 Ft-ból mennyire lehet berendezni egy házat (egyelőre 2 személyre)? Ennyit tudnánk félretenni összesen, a többi valószínűleg hitelből menne.

Figyelt kérdés
2011. jan. 4. 13:22
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
atoll is fűg menyire vagy igényes léteznek kevésbé használt cíkkek féláron,így akár a-z ig 500000ft
2011. jan. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nagyon sok mindentől függ legalábbis sztem. Először az alapvető dolgokat, tűzhely, mosógép, stb.. kell kiszámolni. De ezekből is nagyon sokféle van. Mindenkinek mások az igényei. Mindent lehet venni használtat is....

De lehet csak egy szekrénysor is több mint 5oo ezer. Én hitelt nem vennék fel, az alapvető legegyszerűbb felszerelés, bútor valószínű kijönne ennyiből, majd lassan cserélném ahogy a lehetőségeim engedik.

2011. jan. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Műszaki dolgokat, konyhai eszközöket meg lehet venni 0%-os, akciós hitellel (tényleg 0% a THM, most is van ilyen hitelem) az 500-ból pedig igényeidhez mérten kiegészítőket, apróságokat, bútorokat.

Például most divatos szekrénysorok (világítós, tárolós) 50k körül is vannak, MDF-es.

Én 500-ból simán be tudnák rendezni egy 2 szobás lakást. :)

2011. jan. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam, köszönöm :) Jövő év végén kezdenénk el költözködni, és a bútorügyek még nincsenek tisztázva :D
2011. jan. 4. 14:05
 5/13 anonim ***** válasza:
Hát ha abból indulok ki, hogy nálunk csak a sütő került 200-ba, a kanapé szintén majdnem ennyi volt...nem. :D De egyébként az olyasmin lehet spórolni szerintem, hogy nem muszáj kanapét venni, konyhapultból is elég valami kisebb/kevesebb, a fürdőbe nem kell kád csak zuhanyzó (vagy nem tudom, amelyik olcsóbb..). Szóval ami nagyon fontos, egy ágy, a fürdőszoba, meg a konyha, szerintem ki lehet jönni ennyiből. Szerintem sütőt sem muszáj az elején venni, egy modern, jobb mikróban is csomó ételt el lehet készíteni.
2011. jan. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem


- alapvető háztartási gépeket, úgymint kombinált hűtő, mosógép

- ágyat

- 2személyes szekrénykét a ruhának, egyszerűbb konyhaszekrényt mosogatóval

- (kihagytam vmi fontosat?)


meg lehet 500.000-ből venni.

2011. jan. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Gyűjtögessetek még...
2011. jan. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ennyiből csak átmenetileg a legalapvetőbb dolgokat lehet megvenni: ágy, szekrény, egy asztal, székek, tv.


Ha a konyhát is be kell rendezni, az már nehezebb ügy. Csak arra simán elmenne az egész.


Persze én középkategóriáról beszéltem. Ha nincsenek nagy igények, lehet hogy többre is telik.

2011. jan. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, határozottan igen!

Mi egy éve költöztünk be a jelenlegi lakásunkba a párommal. A legalapvetőbb dolgok még itt voltak, egy ágy, szekrény, két íróasztal, székek, konyhabútor, tűzhely, hűtő, mosógép. Tapasztalatból mondom, hogy ennyivel el lehet indulni :)

Persze ezek már mind használtak voltak.

A következőképp csináltuk (azaz még csináljuk is):

Először megterveztük, hogy hol milyen stílust, színeket szeretnénk. Például a nappaliba fenyőbútorokat terveztünk, egyszerű, letisztult stílusban, a konyhában inox és piros (a kedvenc színem :) ) lesz minden, és lehetőleg minél modernebb.

Nekünk nem volt pénzünk félretéve a berendezésre, ezért havonta folyamatosan vesszük meg, ami kell. Minden hónapban rászánunk pár tízezret. Viszont csak azt vesszük meg, ami beleillik a koncepcióba. És ami a leginkább hiányzik. Például két nap alatt kiderült, hogy amíg nincs étkezőgarnitúránk, addig csak az íróasztalnál tudunk enni, ami nem jó.

Most már egy éve vásárolgatjuk a holmikat és a lakás egyre közelebb kerül ahhoz az állapothoz, amit megálmodtunk. És ami a legfontosabb: nem adósodunk el.

Persze volt néhány olyan holmi, amit kényszerből megvettünk, pl. tűzhelyet használtan, mert a régi megadta magát, és amit szeretnék, az 200e-be kerül. Ezért vettünk használtan egy közel olyan jót, csak épp 15e-ért. Még 1-2 évig ezt fogom használni, de aztán legfeljebb eladom és megvesszük, amit kinéztem. Így tudok főzni és nem lebeg fölöttünk a hitel.


Pont ezen az oldalon olvasni sokszor, hogy ezek a hitelek is elég komoly problémát okoznak, ha bedőlnek. Szerintem bútorra akkor se vegyetek fel hitelt, ha most úgy tűnik, hogy nem okoz gondot fizetni. Mert később bármikor beüthet a krach. Ez alatt az egy év alatt a párom is volt pár hónapot munkanélküli, és még szerencse, hogy viszonylag hamar sikerült állást találnia. Addig nem vettünk, csak apróságokat, szép egyforma vállfákat, ilyesmit. Ha ugyanannyi pénzt ki kellett volna adnunk, mint az előző hónapokban, akkor nem bírtuk volna.


Tény, hogy így jó ideig egy viszonylag üres lakásban laktunk. De nem okozott különösebb gondot. Ha ti ezt nem bírnátok, akkor viszont azt javaslom, hogy vegyétek meg az 500e-ből használtan a bútorokat, esetleg kérdezzetek körbe a családban, ismerősök között, hogy nincs-e valami, amit kölcsönadnának. És ahogy lesz pénzetek új, szebb bútorra, cseréljétek le. A régieket - ha jó állapotban vannak - egész jó áron el lehet adni a vaterán, ha használt bútort veszel, 1-2 év múlva ugyanannyiért el tudod adni. Ha valamit bütyköltél rajta, akkor meg még nyerhetsz is az üzleten.

Érdemes megpróbálni ezt a módszert, kicsit melósabb, de sokkal jobb, mint eladósodni.

2011. jan. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Teszvesz-vatera, bizományi, hagyatéki árverések...és még marad is.
2011. jan. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!