Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Férjem azt mondta, jöhet a...

Férjem azt mondta, jöhet a gyerek, ha találok helyet legalább a kiságynak. Hogyan rendezzük át a lakást, hogy egy gyerek is elférjen?

Figyelt kérdés

Kicsi a lakás, kb. 42 m2. Egy hálószobás és a CD és DVD gyűjtemények miatt eléggé szűkösen vagyunk már igy is. Viszont kidobni nem akarunk semmit.

Itt vannak a linkek a lakásról:

[link]

[link]

[link]


2009. jan. 31. 04:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit ironikusnak tűnik a férjed megjegyzése. Ha igazán akarná a gyereket, akkor a DVD-gyűjteménynek találna más helyet.

Egyébként a 42 m2 tényleg elég kicsi. Az IKEA segítségével lehet az ilyen kis területű lakásokból a maximumot kihozni.

2009. jan. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mennyire volt komoly a férjednek ez a megjegyzése. Ha halálosan komolyan mondta, minden vicc nélkül, akkor én leginkább sehová sem tenném azt a kiságyat. Legalábbis nem az ő gyerekének. Ha csak viccesen mondta, akkor a cd-ket dvd-ket dobozold be, és zsupsz be az ágyneműtartóba vagy pedig a kiságy alá:))
2009. jan. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nincs ötletem... Mi 1 szobás 30 m2-es kis lakásban lakunk, 2 kis kutyussal. Most jön baba, de mi költözünk. Lehet nektek is jobb lenne, főleg ha később több babát is szeretnétek.

2009. jan. 31. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a kiságynak kell hely, ahogy nő a gyerek egyre több helyet igényel. Több ismerősöm is úgy oldotta meg ilyen , és ennél kisebb lakásban a problémát, hogy a hálószobából lett a gyerekszoba, a nappaliból a szülők hálója. Nem a legelegánsabb megoldás, de hidd el, megéri :)


Mi most készülünk hasonlóra, nálunk két gyerek van, és kinőtték a félszobát, így egyikük megkapja a hálót (ami szintén egy 9m2-es félszoba), mi pedig megyünk a nappaliba.

Végül is csak kb 20 évet kell így kibírni, az meg olyan gyorsan elrepül...

:DDD

2009. jan. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk csak egy fél szobával nagyobb a lakásunk, és 5en lakunk benne.

Szüleim a nappaliban laknak, nővérem az egyik félszobában, öcsém és én a másik fél szobában együtt. Mind elmúltunk már 18 évesek, elférünk, mivel egy polccal ketté lett választva a mi félszobánk, de így akkora lett a szobám, hogy az ágyam fér el benne, és slussz.

Jó megoldásnak tűnik a nappaliba költözni, de szerintem nagy szívás. A szüleim utálnak a nappaliban aludni, még késő este is kimászkálunk hozzájuk egy pohár vízért, vagy mittomén, szal ők utálják. És ha több gyereket szeretnél vállalni, nem lesz elég a fél szoba, mert gondolni kell a gyerekekre is. Utálok az öcsémmel együtt lakni, sokszor megkeserítjük egymás életét, zavarja, ha TV-zek, engem zavar, hogy számítógépezik és ordíttatja a zenéjét, és alig tudom kizavarni a szobából napi 45 percre, amikor step aerobicozok.

Szerintem nem igazságos bevállalni 3 gyereket egy két szobás lakásba, mert csak nézeteltéréseket szül.

Amíg kicsi a gyerek, addig sztem nincs probléma nálatok, mert a háló lehet az övé, a nappali meg a tietek, de ha már 10 éves lesz mondjuk, akkor már annyira nem lesz élvezetes, hogy nem tudtok együtt lenni a férjeddel, mert a nappali az egy közös szoba igazából, nem tudsz egy kicsit sem egyedül lenni, nincs egy zug, ahova leülhetsz olvasni, vagy egy kis kuckó, amit magadénak mondhatsz. Ha meg több gyereket is szeretnél, mindenképpen költöznöd kell szerintem, mert a gyerekek és a ti életeteket is megkeserítené ez a kicsi lakás és a szűkös együttélés.

2009. jan. 31. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

mi hasonló cipőben járunk, csak nálunk egy kisebb szoba nyílik a nappaliból. Most az a háló.

Mi azt be fogjuk "áldozni" gyerekszobának, a nappaliban meg egy olyan ágyunk lesz, amit napközben fel lehet hajtani a falra.

2009. jan. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez a huzzuk halaszuk dolog. Otthon sok ismerösömnek van már saját lakása, de még is azt mondja még nem még várunk. 42 m2-en csak elfér valahogy az a gyerek. lehet olyan kiságyat kapni amit a ti ágyatok széléhez lehet csatolni, ez minimális helyet igényel. pelenkázáshoz meg elég egy pelenkázó matrac és azt oda teszed ahova akarod.


amúgy mi 90 m2-en lakunk és most várjuk a babánkat, de még nincs megegyezés hogy lesz. oriási nappali, és két kisebb szoba. igaz fürdö is nagyon nagy. de a kisszoba van berendezve dolgozonak a férjem itthonrol dolgozik, informatikus. szóval mi is gondolkodtuk a lakáson, de ha kicsi lesz elkötözünk. lehet nem is fogsz teherbe esni még 3 évig amikorra meg már miliomosok lesztek.

2009. jan. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A nappaliba kéne átköltöztetnetek a ti hálószobátokat, és a kisebb háló lehetne a gyerek szobája. Meg lehet oldani mindent, ha igazán akarjátok, csak cselekedni kell. Hát igen, ha az ember gyereket akar, akkor egy másfél szobás lakást nem így rendez be, ahogy ti megtettétek, de még mindig át lehet rendezni, csak át kell tologatni a dolgokat. Én az 1db 11,7 nm-es kicsi szobámat rendeztem át úgy, hogy több hely van, mint előtte, jobban elférek. Nem tetszett, ahogy a szüleim berendezték, túl sötét volt, átrendeztem, több lett a hely, néhány évvel később bútort cseréltem, mert nem használtam ki, ami volt, ráadásul kb. 15 éves bútorok voltak, és már zárni se lehetett rendesen, a fiók szétesett, és így most jó. Ti is próbáljátok átrendezni a lakást, és ha még úgy se fértek, akkor inkább költözzetek egy nagyobb lakásba, ha tehetitek.
2009. jan. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha mondjuk átpakolnátok a nappaliba az ágyatokat, a CD állványok helyett szerelhetnétek a falra polcokat, vagy vannak falra szerelhető állványok, akár az ágy fölé több szinten, nem is nézne ki rosszul, a tévé maradhat, ahol van, a könyveknek is csinálhattok fali polcot, ha a foteletek elférne az ágy mellett a nappaliban, az maradhat ott, a számítógép mehet át a kisebb szobába (később a gyerek is hasznát veszi), a kanapé elfér a kisebb szobában, a babaágy helyére majd úgyis egy rendes ágy kerül, ha 2 gyerek, akkor lehet emeletes ágy is (egyik ismerősömék laktak így, ikrek születtek, nagyon kicsi volt a gyerekszoba, úgyhogy emeletes ágyat raktak be). Ha nem fér a nagyobb szobátokba minden CD és könyv, a kisebb szobába is lehet egy részét, vagy elosztjátok, hogy a CD-k és a gyereknek nem való könyvek lennének nálatok, a nagyobb szobában, a többi könyv pedig a gyereknél. Nálunk pl. sokáig az én szobámban voltak a nem minden nap használt (alkalmi) edények zárható szekrényben, mert így fért el, mivel nem használtuk sokat, engem se zavart.
2009. jan. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

mi 33 m2 es lakasban lakunk, és GYEREKSZOBA is van. ugyanis mi fogtuk magunkat, és a hálószobából csinaltunk gyerekszobat, és a nappaliba raktuk az ágyunk, a sarokgarnitura helyere.


amugy meg a gyerek sajnos sokszor nem ugy van, hogy most johet, es az elso nem vedekezos honapban jonni fog, akar fel ev is eltelhet, vagy egy..

remelem ezt is beleszamoltatok :D


amugy meg en a sajat cuccaim kozul szanaltam, nem a ferjeim cuccai kozul, es két eleg nagy polcot fel is szabaditottam plusszba.


amugy meg erdekes ferjed van, hogy ezen mulik a gyerek

2009. jan. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!