Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » A nappalitól csak a konyhát...

A nappalitól csak a konyhát válasszam le, vagy az étkezővel együtt a konyhát? Kinél hogy van?

Figyelt kérdés

Az eredeti terven amerikai konyhás megoldás van, de nagyon félek a szagoktól, zajtól. Így nem merem bevállalni. Viszont nem tudom, hogy az étkezőt a konyhával vagy a nappalival tegyem-e egy légtérbe.

Tapasztalatok?


2011. febr. 22. 13:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Én a nappalival tenném, pont a szagok miatt.

Plusz akkor nem látszik a konyhai rumli főzés közben/után.

2011. febr. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én meg a konyhával..ki is kell ám az ételt cipelni, meg folyton ide-oda rohangálni vele. A nappali egy külön élettér, nem szerencsés a konyhával, vagy konyhai tevékenységgel egybe rakni.

egy lakberendező..

2011. febr. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves Lakberendező!

És mi a véleményed arról, hogy nemlesz amerikai konyha? Szerinted érdemes szétválasztani a funkciókat,vagy esetleg megbánnám?

2011. febr. 22. 19:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem lakberendező vagyok, de eddig mindhármat próbáltuk: volt külön konyha és a nappaliban az étkező (igaz, mi átadóablakot vágtunk, hogy ne kelljen rohangálni), volt amerikai konyha, és most a konyhában van az étkezőasztal.

Egyértelműen ez a legjobb megoldás.

Ugyanis az ételnek étkezés közben is szétmegy a szaga, így ha a nappaliban esztek, akkor majdnem mindegy, hogy egyben van-e a konyha.

Valamint ami a legfontosabb: ha egy nagy családi ebéd után nincs kedved azonnal elmosogatni, egyszerűen becsukod a konyhaajtót. Aztán a szieszta után ráérsz pakolni, nincs kajaszag a nappaliban - a konyha meg kit érdekel? :D

Ja még jó, hogy ha többen dolgoztok a konyhában, pl. a gyereked tanítod főzni, ott van plusz egy asztal, kényelmesebben elfértek.

2011. febr. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tervezem, hogy a konyha közelében lesz az étkező. Viszont egy tolóajtóval összenyitható amerikai konyhává egy mozdulattal, ahogy a család igényei szolgálják. Ha viszont rumli van, vagy halat süt az ember be lehet húzni az ajtót.
2011. febr. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem is még a tolóajtó jöhetett szóba megoldásként, csak nem tudom eldönteni egyenlőre, hogy az étkező belekerüljön, vagy sem.Mindegyiknek megvan az előnye meg a hátránya...És még mi lesz, mire felépülünk:S
2011. febr. 23. 12:09
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is ilyen dilemmában voltunk, amikor terveztettük a házat. Végül olyan lett, hogy L-alakban van, az egyik vége a konyha, a másik a nappali és a kettő között az étkező. Olyan, hogy idővel lehetne az étkező-nappali vagy a konyha-étkező közé is tolóajtót tenni. A tolóajtó árakról most ne is beszéljünk! De vettem egy halk és viszonylag nagy teljesítményű elszívót, bízom benne, hogy ezzel is megoldódik viselhető mértékben a kajaszag. 2 hete lakunk az új házban és hétköznap dolgozom, sok alkalmam még nem volt főzni, így gyakorlati tapasztalatom még nem sok van.

Más! A szüleim ugyaniyen elrendezésű lakásban laknak, a terasz ajtó a konyha és étkező találkozásánál van. Vettek egy elektromos tűzhelyet a teraszra és ha az időjárás engedi, anyukám kint főz. Attól, hogy bent csak eszünk, nincsen olyan intenzív kajaszag, de azért ha kintről bejössz, rendesen mellbevág. Viszont annyi előnye van, hogy 1 szellőztetéssel kimegy.

Én ha elszívó nélkül főztem az előző házunkban (utáltam, mert hangos,régebbi típus volt), ha csukott, ha nyitott ajtónál 2 napba telt, mire kintről belépve, nem éreztem semmit. De az elszívótól határozottan kevesebb volt a szag. Úgyhogy én most az amerikai konyha mellett döntöttem egy jó elszívóval.

2011. febr. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!