Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen erdekes saját készítésu...

Milyen erdekes saját készítésu dekorációkkal dobátotk fel az otthonotokat esetleg a kertet?

Figyelt kérdés
2011. márc. 11. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Régen, amikor még nagy divat volt a mindenféle színű nylon harisnya, amikor kilyukadtak, nem dobtam el őket. Tavasszal az apukám segítségével hajlítgattam erős drótból nagy virágokat (leginkább én rajzoltam, ő pedig meghajlította nekem :=) ) és a színes harisnyákkal behúztam a virágot és a leveleket. Évekig díszítették a virágágyásokat.


Minden évben szoktam szélforgót készíteni színes műanyag irattartóból (tudod, az a kicsit keményebb, átlátszó műanyag tasak), egy A/4-es lapja egy lapát és az egészet egy seprűnyélre erősítem. Nyár végére megfakul a naptól, törékeny is lesz, ki kell dobni, de egész nyáron nagyon jópofa.


Kisméretű üveget (pl. erős pista, vagy bébiétel) vízálló üvegfestékkel befestettünk és a grillező körül helyes kis mécsestartók lettek belőlük, a medence köré ugyanilyen üvegekre ragasztót kentünk és beszórtuk homokkal, és egy-két saját gyűjtésű kis kagylót is ragasztottunk rá. Nem voltunk túl ügyesek, mert nyár végére ez is nagyon megviselt volt (azt hittük, tartósabb lesz), de addig sokszor gyönyörködtünk esténként benne.


Egy barátunk a gyerekének készített gipszből kerti kis gombát: a legolcsóbb gyurmából megcsinálta a kiöntőformát, amikor megszáradt, összeállította a részeket és akrilfestékkel kifestette, a vásárokban, kertészetekben kapható árának töredékéért. Hogy mennyire lesz tartós, nem tudjuk, de tavaly jól mutatott a kertjükben.


Ez ugyan nem saját készítésű, de tavaly az Oázis kertészetben vettem néhány csipeszes kismadarat (kb.180 Ft/db), amit a terasz előtti sövény ágai közé tűztem egy saját készítésű fészekre. Mindenki azt hitte, hogy igaziak :=)

2011. márc. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ezek nagyon szépek lehetnek...ugyes vagy...a harisnyas viragok nagyon jók,,,képed nincs róluk?
2011. márc. 12. 20:03
 3/4 anonim válasza:
100%
Érdemes kimenni vidékre (ha ott laksz még jobb) főleg ősszel, amikor rengeteg a különböző termés, ill. színes levelek. Különféle tobozok, vadgesztenye, makkok, valamint a falevelek. Ezeket érdemes összegyűjteni egy-egy erdei, vidéki túra alatt. Aztán a kreativitásod függvényében összeragasztgatod őket, vagy papír alapra, vagy fa alapra, vagy akármire amin jól áll. A leveleket előbb tartsd 1-2 napig könyvek között h laposak maradjanak. Leveleket üres befőttes üvegekre is ráragaszthatod (fontos, hogy olyan ragasztót használj ami megszáradva átlátszó). Az üvegeket aztán használhatod mécsesnek, vagy csak simán dísznek, vagy aminek akarod.
2011. márc. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
első vagyok... ennek már van vagy 30 éve. Megnéztem 1-2 fényképalbumot, de sajnos nem találtam köztük olyan képet, amin lenne harisnyás virág. Akkoriban még kevesebbet fényképeztünk, körülményesebb is volt, manapság már én is mindent lefényképezek a digitális géppel.
2011. márc. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!