Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a lakásról?

Figyelt kérdés

Csak jövő héten fogom megnézni, igazából ami elsősorban zavar az a körfolyosó. A lakás a 11. kerületben, Újbudán található és így első ránézésre nem az a hagyományos belvárosi hangulatú körfolyosós épület. Csak a konyha néz az udvarra, az 1+2 félszoba utcára néző. Bármilyen véleményt szívesen olvasok, nemcsak ezzel kapcsolatban hanem eleve a lakásról, áráról és a környékről.

Köszönöm előre is!


[link]


[link]


2011. ápr. 9. 20:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én szegedi vagyok, most nézünk mi is lakásokat. Én azt hittem Bp-n drágábbak a lakások. Szépen fel van újítva, nekem a konyhai járólap nem igazán tetszik, én kicserélném. A szobákban szépnek tűnnek a parketták, a fürdő is jól néz ki. Sajnos a környéket ugye nem ismerem, a lakás árát tekintve nem tudok mit írni, hogy a környékhez képest jó-e. Új radiátorok is vannak. Teljesen felújíthatták az egész lakást. Már csak az kell, hogy neked tetszen a stílusa. Miért baj a körfolyosó? A korlátra tudsz virágokat tenni.
2011. ápr. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

A konyha ablaka a folyosóra néz, így ha sokan járkálnak arra akkor minden behallatszik, pláne ha kinyitom az ablakot. Idáig elég rosszakat hallottam a körfolyosóról, de megjegyzem azok a tipikus belvárosi kerületekre jellemző, ahol elég sokan laknak. Mert például a VII. kerületi ingatlanok szinte mind körfolyosósak. Ezért érdekelne ez mennyivel másabb, mert itt a szobák az utcára néznek és elvileg csak 1 lakó van még ezen a részen. Linkelek egy képet, ez a VII. kerületben található, ilyen egy tipikus körfolyosós ház elég sok lakóval. De nehogy bárki sértésnek vegye aki ilyenbe lakik, nem lenézésképp mutatom.

[link]

2011. ápr. 9. 21:05
 3/17 anonim ***** válasza:
1. vagyok, nekem egy expasimék laktak ilyenben Szegeden, ott 3 lakás volt még rajtuk kívül, az ő szobája nézett arra, de én nem emlékszem, hogy zavaró lett volna. Meg kell kérdezni, hogy hányan laknak ott, járnak-e dolgozni, hány gyerek van. Én most sokkot kapok a panelban, alattam és felettem állandóan itthon vannak, én meg a kisfiammal, ugye nem lóghatok állandóan valahol. Alattunk egy mammer, aki éjjel 10-től nyüzsög, rángatja az ajtajait, kopogós papucsban mászkál és FŐZ, de olyan égett zsír szaggal van, hogy már megőrülök tőle. Felettünk meg egy sírós kisgyerekkel laknak, na attól is kész vagyok, a pasi csak dübörögve tud mászkálni, a felesége a 150cm-jével, mintha patában járna a lépcsőházban, úgy zeng a lépcsőház, ha jön-megy. Szóval én tanácstalan is vagyok, mert hiába jó egy lakás, ha a szomszédoktól megkattan az ember. Nekünk is ki van nézve egy lakás, de nem is merek örülni, hogy nehogy ez legyen pepitában. Bár a mienk még nem kelt el.
2011. ápr. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Habár sosem laktam panelben, elhiszem milyen rossz lehet. Mindenképp érdeklődöm a közvetlen szomszédról, ha jól értettem (és nagyon remélem, hogy jól) akkor csak 1 lakás van még ezen a szárnyon. Továbbá remélem, hogy világos a lakás, mert a képeknek nem tudok hinni, láttam már elég lakást és a képek nem tudják visszaadni a tényleges fényviszonyt.

Egyébként ezt most nagyon esélyesnek látjuk megvenni, úgyhogy nagyon szeretném ha minden úgy lenne ahogy elképzeltem. Már olyan régóta keresgélek... :)

És te azért szeretnéd eladni, mert maga a panel nem jó vagy mindenképp költöznél?

2011. ápr. 9. 21:36
 5/17 anonim ***** válasza:
Panelba megyünk most is majd, nagyobba. Most 55nm-es és 2 szobás, 2+2-eset keresünk. Én már annak is örülnék, ha éjjel 10 után csend lenne végre és nem lenne büdös, ha ablakot nyitok. De az öreglány nem tud aludni. Tavaly egész nyáron éjjel főzött, sokszor csukott ablak mellett aludtunk, a 28 fokos lakásban, gondolhatod, mennyire kész vagyok már tőle, na meg bagózik, átjön a szellőzőn is és az erkélyre sem viszem így ki a kisfiamat. Szóval Isten csapása az öregasszony, na meg büdös is, pedig jár hozzá valaki takarítani, de már a lépcsőházban érezni az ajtaja előtt. Ettől rosszabb nem lehet szerintem, ezért is várom már a költözést.
2011. ápr. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Te jó ég, hát ez tényleg valami borzalom lehet! Nem csodálom, hogy költözni szeretnétek. Írtad, hogy már megvan a kinézett lakás- és akkor biztosak vagytok benne, hogy az ottani szomszédok jobbak lennének?
2011. ápr. 9. 22:22
 7/17 anonim válasza:
Nekem csak a stílusával van bajom. Minden színes, tiri-tarka. Annyira prolis... Fehér falakkal, egységes bútorokkal, modern stílusban berendezve, viszont nem lenne rossz. (Padló + radiátor rendben)
2011. ápr. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Körfolyosónak is van előnye: minden emeletről látják, ha be akar törni valaki hozzátok, sőt emeletenként közös megegyezéssel zárható. De tériszonnyal nem ajánlanám :)

Nem ettől függ, mi hallatszik majd be, hanem a szomszédoktól és a környéktől. Nálunk (belváros) a körfolyosó elég csendes, onnan sokkal kevesebb zaj jön be, mint máshonnan. Az alattunk lakó zongorázik, plusz néha kóruspróbát tartanak, és a szemközti megálló nyár éjszaka megtelik ordítozó részegekkel.

Nem túl tágas, de méretéhez képest jó beosztásúnak tűnik a lakás. De szerintem is prolisan színes, bár ezen könnyen lehet segíteni.

2011. ápr. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
A szobák semmiképp sem maradnának így, valóban elég színes és gyerek sincs a háznál. :)
2011. ápr. 10. 11:30
 10/17 anonim ***** válasza:

szia!

a környéken lakom, szóval tudok érdemben nyilatkozni :D

a lakásról: egyedül a fürdő lett ízlésesen megcsinálva, külön jóság, h van ablak.

a szobák színei gyalázatosak, de mint mondtad, ezen változtatni fogsz :D

a félszobák sajnos elég kicsik, de ha az igényeidnek megfelel, akkor jók.

az előszoba együtt van a konyhával, étkezővel. ez annyiban rossz, hogy ha sütsz valami szagosat, akkor a kabátok is átveszik. valamint nem lehet rendesen letenni a cipőket, egyebeket.

érdemes betenni egy elszívót, talán javít a helyzeten.


a környék: elég fos a közlekedés, a 103-as busz ritkán jár,és gyakran tömött. az említett újbuda center nem rossz, mert van benne tesco, viszont a környék este eléggé kihalt, ellenben a hengermalom egy eléggé nagyforgalmú út, szóval némiképp zajos is.

ha megnézed a google mapsot, akkor látod hogy ott van a kopszi-gát, ami nagyon egy nagyon kellemes park, lehet nyáron sétálni, napozni, tollasozni.


amondó vagyok, hogy a környéken vannak ennél jobb lakások is, de ha beleszerettél, akkor ne keress tovább.

én is errefelé lakom, csak kicsit észak felé, a 11. kerület alapvetően nagyon jó, nyugis, kevés a dakota.

2011. ápr. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!