Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Furcsa ha nem éri végig a...

Furcsa ha nem éri végig a függöny a falat? Nálatok milyen a nappali ablaka?

Figyelt kérdés
Ahova költözünk, a karnis a nappaliban épphogy szélesebb az ablaknál, így még van fél-fél méter mindkét oldalon. Fura ha ott nem lesz függöny, cseréljük le a karnist? Nálatok hogy néz ki a nappaliban az ablak? Töltenétek fel képeket?
2011. ápr. 12. 16:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%
A függöny az én értelmezésemben ablak elé való...nekem az lenne a fura, ha még a fal előtt is lenne mondjuk saroktól sarokig. Nekem max 10-10 cm-t lóg túl.
2011. ápr. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Miért kéne a falat végigérnie? nekem van 6 m ablakom, ésmindkét oldal 3 m fal. természetesen csak az ablaknál van függöny, a falhoz minek? ott szekrény van és festmény.
2011. ápr. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor egész eddig tévedésben éltem :)
2011. ápr. 12. 18:28
 4/11 anonim ***** válasza:

barátnőmnél is úgy van, hogy a nappaliban, ahol az erkélyajtó is van, ott a függöny végigmegy a falon is.

állítólag így tágasabbnak hat a szoba.

nálunk ez nem volt szokás, nekem klasszik méretű a függöny, csak az ablakot takarja.

2011. ápr. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet így is-úgy is, ez két különböző stílus, kinek hogy tetszik.
2011. ápr. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ezt most lehet nem teljesen értem. Van mondjuk egy 5m-es falad, azon 2m-en ablak és a függönyt végig akarod rakni mind az 5m-en?

Ez szerintem így elég hülyén nézne ki, hogy a függöny mögött fal van. Ezt mondjuk akkor tudnám elképzelni, ha az 5m-es falon, 4m körüli ablak van. Így megérteném, hogy nem akarod szétaprózni a függönyt, mert az egész függöny valóban tágasabbnak hat. De csak ilyen esetben.

Nálunk egyébként kb 25-30-rel lóg túl a karnis az ablaknál, mindkét oldalon.

2011. ápr. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nálam a panelban majdnem faltól-falig vannak az ablakok, így a függönyök is végig érnek. Ahol kicsi az ablak, ott elég annak a szélességéhez mérni a függönyt.
2011. ápr. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én is panelban lakom, faltól falig ablak és függöny van. A sötétítő pedig egészen a padlóig ér.

Bár ez azért is van, mert sajnos annyira borzasztó a fal szigetelése, hogy ez az egyetlen réteg függöny is nagyon sokat számít hőszigetelés szempontjából.

2011. ápr. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk Ytongból van a fal + 8cm külső szigetelés. Szóval a hőszigeteléssel nagy gondok nem lehetnek. Mégis a földig érnek a függönyök. A rendes függöny, meg a sötétítő is. Furcsán nézne ki, ha félúton, az ablak magasságánál egyszer csak vége lenne.
2011. ápr. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves előző! Faltól faligról van szó és nem plafontól padlóig.
2011. ápr. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!