Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan rendezzem be a szobámat...

Hogyan rendezzem be a szobámat? Milyen díszeket, tárgyakat ajánlotok?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok.Nem a ¸¸mai˝ tinifajtából vagyok,én afféle csendes,olvasós,gépezős lány vagyok,tanáraim szerint koromhoz képest túl komoly.


A szobám kb. 10 négyzetméteres,hihetetlenül zsúfolt,nagyon nagyok a szekrényeim,az íróasztalom...Ha belépünk a szobámba,szinte rögtön beleütközünk valamibe.Nincs is jól megvilágítva természetes fénnyel,az ablakomnak a felét(kb.) egy szekrény fedi.


Allergiás vagyok a növényekre,így szobanövényt,feldíszített narancsot,citromot, vagy bármi mást nem használhatok a szobámba(illatosítót sem ennek következtében,bár ilyet amúgy se használnék).


Mit ajánlotok?



(Jelenleg azon vagyok,hogy hogyan,és legfőbbképpen hová lehetne az íróasztalomról elpakolni a könyveket....)


2011. ápr. 24. 11:15
 1/8 A kérdező kommentje:
Illatos gyertyákat se ajánljatok kérlek :(
2011. ápr. 24. 11:21
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha anyagilag telik rá akkor a bútorokat kellene lecserélni olyanra ami pontosan passzol a szobádba (méretre csináltatás) ez persze nem olcsó dolog ha nem telik rá akkor ne ebbe vágj bele. Amúgy próbálj meg szabadulni a felesleges dolgaidtól nem használt ruhákat könyveket régi játékokat ha még megvan betenni valami tároló féleségbe és egyből több helyed lesz a könyveidnek füzeteidnek. A nagy író asztalt mindenképp tartsd meg mert mindig jól jöhet ha már gimis létedre több könyvből kell egyszerre tanulnod a dolgokat.
2011. ápr. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

válogasd szét a cuccaid : kell , ritkán kell , nem használom

amit nem használsz dobd ki/ajándékozd el/vidd el a szobádból.. ami csak ritkán kell dobozold be (tescoba,papirirószerbe lehet kapni szines dobozokat)rakhatod a szekrénytetejére ágy alá stb.

igy látatlanba nehéz megmondani de a butorokat is megcserélgethetnéd,pl a szekrény ne lógjon bele az ablakba.

nem tudom azt sem milyen szinek vannak a szobádban,de vehetnél ugyanolyan szinü szines ágytakarót és függönyt

ja és ha sok holmid van amit nem tudsz hová tenni,rakass fel egy polcot :)

a nagy tükrök pedig tágitják a teret;)

2011. ápr. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkozz el a szoba átrendezésén. Lehet, hogy ha a holmijaid egy részét bezsákolod és elpakolod, akkor például egy szekrénytől meg tudsz szabadulni, így legalább fény lesz. Ez ráadásul nem is kerül semmibe, egy-két nagy szemeteszsák kell csak hozzá.

Ha van üres falfelületed, érdemes rá felrakni egy könyvespolcot, így az asztalod felszabadul. Például az ágy fölött szokott lenni ilyen kihasználatlan felület.

Nekem furcsa egy szoba virágok nélkül, de ha allergiás vagy rá, akkor ez van, mondjuk én biztos betennék a helyedben egy-két nagyobb műnövényt - lehet kapni jó minőségűt belőlük, ha magasra teszed (pl. a szekrény tetejéről lelógatod), senki meg nem mondja, hogy nem igazi.

És persze takaró, szőnyeg, függöny, székpárna összehangolásával sokat lehet dobni a szobán.

Ja és még egy: ha zsúfolt a szoba, akkor ilyen kis dísztárgyakat nehogy vegyél! Csak még zsúfoltabban fog hatni tőlük!!

2011. ápr. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat,mindenkinek adtam egy zöld értékelést,már vannak is elképzeléseim :)
2011. ápr. 24. 12:34
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia, én is 13 vagyok, hasonlóan csendes típus :D

Bocsi, épp most lett kész az ebéd de egy 20 perc és írok ötleteket :)

2011. ápr. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%
Ird be a youtube-ba, hogy room tours. Hátha ott találsz magadnak valami hasznosat.
2011. ápr. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
ha tellik anyagiag egy nagy falfelületre lehet csinálni beépített szekrényt, az asztalt mindenképpen az ablak alá tedd hogy tanulásnál természetes fényt kapj nehogy elromoljon a szemed.Rengeteg tároló helyet ki lehet alakítani ötletesen küldj egy képet e-mail-ban a szobádról most meg az alaprajzról (de ha nincs nem baj) lakberendezőnek tanulok sokat tudnék segíteni, ha elküldöd a képet és az elkézeléseidet sokat tudok segíteni.Majd írj e-mailt szívesen segítek:)
2011. ápr. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!