Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Egy régi komódunkat szeretném...

Egy régi komódunkat szeretném felújítani. Hogyan lehet antikolt hatást elérni? Mik az eljárás lépései?

Figyelt kérdés
2009. márc. 5. 21:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha van a kómódban hiba, azt ki kell glettelni. Ha van rajta régebbi festék azt le kell szedni. Lecsiszolni, vagy kromofággal lemaratni. Utána rákensz egy alapozóréteg festéket. Én többféleképpen szoktam csinálni. VAgy úgy, hogy alulra kenek egy fehér alapot, ezt megvárom míg megszárad. száradás után, átkenem az egész felületet viasszal. Utána rákenek egy másik réteg festéket, ez barna szokott lenni. A viasz miatt a 2. réteg nem tapad meg rendesen, és szépen vissza lehet majd szedni. Ha megszárad, akkor csiszolópapírral összecsiszolod a felületet, úgy, hogy az alsó fehér átüssön a felső fedőrétegen. Utolsó lépésként kensz rá repesztőlakkot. Ez úgy néz ki, hogy ez a réteg száradás után megrepededzik, és olyan mintha sok száz éves lenne. Ez nem a legolcsóbb, úgyhogy csinálhatod sima lazúrral is, az utolsó lépést.

Vagy lehet úgy is csinálni, hogy a komódot átcsiszolod, és csak lazúrt kensz rá. Ekkor csak egy természetes faszínt kapsz.

2009. márc. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ez az!!! Ilyesmire emlékeztem egy deko-s műsorból, de akkor nem jegyeztem fel, és már csak halvány emlékeim maradtak az eljárás lépéseiről. Köszönöm!
2009. márc. 6. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!