Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan lehet berendezni? Ötletek?

Hogyan lehet berendezni? Ötletek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy nagyon-nagyon kicsi szobám van. Komolyan.Vissza fogunk költözni a régi házhoz és ott van ez a szoba,de nem tudom,hogyan lehetne megoldani,hogy nagyobbnak tűnjön. Esetleg tükrökkel? Lesz egy ágy,íróasztal + még 2 db szekrény és mindez szinte az egész teret beteríti. Szomorú vagyok,mert nem tudom mitévő legyek,még a színét se tudom. esetleg valami praktika erre? Milyen szín tágítja a teret?Köszönöm a válaszokat előre is! :)


13/L


2011. máj. 22. 13:41
 1/4 anonim válasza:
Sötét színt semmiképp ne válassz! (én talán a citromsárgát tudnám elképzelni) És szerintem a legjobb megoldás a tükör...
2011. máj. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%

A szekrényeket, vagy legalább az egyiket próbáld meg valahol a szobán kívül elhelyezni. Máris nyertél egy négyzetmétert :D

A fal világos legyen - minél világosabb, annál jobb. A legjobb a fehér, ha nem utálod a fehér falat, akkor mindenképpen azt válaszd. Valóban érdemes néhány tükröt berakni, pl. a szekrényajtóra egy jó nagyot.

Ami még sokat számít: ne legyenek apró cuccok elöl. Szerezz be dobozokat, és tényleg csak az legyen szem előtt, ami feltétlen kell. Ez nagyjából 4-5 apró holmit jelent: mobiltelefon, esetleg néhány toll, meg amit tényleg egy nap többször előveszel.

A többit dobozold be - a csecsebecséket, kis nippeket is. Kicsi szobában sajnos ezek nagyon sokat rontanak a helyzeten.

Válassz viszonylag világos és vékony textileket, amik harmonizálnak - függöny, ágytakaró, székpárna, szőnyeg. Viszont ne spórolj a lámpákon: legyen egy nagy a plafonon, legyen külön íróasztali lámpa, olvasólámpa az ágynál, de még egy hangulatlámpa sem árt.


Ezek tökjók:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Persze ne lemásolni akard, hanem az elveket nézd: világos színek, egyenes felületek...

2011. máj. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

nekem is elég kicsi a szobám

nekem banánzöld lesz 3 fal,és a negyedik ezüst..:)

ezek nagyon jól néznek ki fehér illetve fekete cuccokkal.. de figyelj oda,ha feketét szeretnél mondjuk,akkor azzal óvatosan kell bánni!!

és ajánlom,hogy törekedj a praktikusságra,mert egy kicsi térből is nagyon szuper szobát ki lehet hozni..;)

2011. jún. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mérd le a szobádat és a bútorokat. Vegyél elő egy kockás lapot és rajzold meg, hogy mit szeretnél. Látni fogod mi hogyan fér el a legjobban.

Válasz világos falszínt, az tágítja a teret és világos függönyt, hogy minél több fény áramoljon a kis helyiségbe.


Nekem is pici szobám van és én így csináltam, nagyon klassz lett, nincs "odú" hatása. A fal és a plafon vanília sárga és az éjjeli szekrényem mögötti sáv és a vele szembelévő fal pedig okkel(egy kicsit barnás)sárga. Nagyon feldobta a kétféle szín az egészet.

2011. jún. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!