Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Előzőleg mésszel meszelt...

Előzőleg mésszel meszelt falra igaz, hogy jó a diszperzites festék? Pont fordítva viszont nem. Igaz az, hogy a mész alapu festéket nem lehet szinezni, mert a mész megöli a szinezék pigmentjeit?

Figyelt kérdés
2011. jún. 27. 18:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Azt tudom, hogy nálunk a mészen megmaradt a diszperzit. Fordítva nem próbáltam. De a meszet is lehet színezni, megfelelő színezőanyag kell hozzá. Gondolj bele, a táblakréták is mész alapúak.
2011. jún. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
sőt nálunk így van és remélem még idén így is lesz kimeszelve.napsárga,és gyönyörű azt nem tudom mennyit raktak bele mert mire kiértem már megvolt.
2011. jún. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Oda vissza lehet :)

De érdemes falfixet használni mindkét esetben , nem drága és rengeteg meglepetéstől megkímél .

A meszet lehet színezni "cement és mészálló pigmenttel" de én már csak vödröset használok az "be van lőve" tehát nem kell bele lenolaj meg cement ,na meg szűrni sem mindig kell , a vödrön rajta van hány %-ig színezhető azt hiszem 3-5 %.

De olyan sima felületet, és élénk színeket nem tud produkálni mint a prémium festékek pl Dulux, platinum .

2011. jún. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Szóval azt mondod, hogy amennyiben használok ilyen falfixet tuti, hogy nem lehet gondom akkor se ha a diszperzitesre kenek mész alapu festéketű?

Lehet hüyeség de olyan nem létezik, hogy előre kikevert featék?

2011. jún. 27. 20:41
 5/10 A kérdező kommentje:

Szóval azt mondod, hogy amennyiben használok ilyen falfixet tuti, hogy nem lehet gondom akkor se ha a diszperzitesre kenek mész alapu festéketű?

Lehet hüyeség de olyan nem létezik, hogy előre kikevert feték?

2011. jún. 27. 20:42
 6/10 anonim ***** válasza:

Van előre kikevert festék de az nem mész alapú . Vödrös mészbe ezt a színezőt szoktuk :

[link]

Ilyen a vödrös mész :

[link]

De ha sima a diszperzites felületed szerintem jobbak a minőségi anyagok itt megnézheted a divat színeket :

[link]

De nagyon sima felület kell mert a dulux selyemfényű a legkisebb hibát is kiadja .

2011. jún. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ma lényegébe egész nap kapartam 3-4 réteg is lejött kiváncsi leszek a végeredményre.

Mindenembe elég sok mészpor ment, szem ettől begyulladhat?

2011. jún. 29. 18:56
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát nekem érzékeny a szemem ezért poros munka után ki szoktam öblíteni egy sima kispohár segítségével.

Valami ilyesmi van a gyógyszertárban is :

[link]

2011. jún. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Persze h jó.
2011. jún. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én is ugy mezseltem. Fordítva nem jó,le kell kaparni a disperzitet ha meszet akarsz rátenni.
2011. jún. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!