Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mivel rajzolhatnék, festhetnék...

Mivel rajzolhatnék, festhetnék a falra? Szerintetek merész ötlet?

Figyelt kérdés

A nappalinkba már évek óta vennénk képeket, de nem találtunk még szépet - vagy egyszerűen túl drága.


Ha a falmatricákhoz hasonlóan én rajzolnék rá pasztellkrétával, vagy valami hasonlóval, az milyen szerintetek?


Milyen eszközzel lenne a legpraktikusabb? Nem tudom, pasztellel egyáltalán lehet-e, vagy majd később le lehet-e festeni? Az olcsóbb megoldások előnyben..:)


Nem szeretnék túl kirívót, inkább a romantikus-rusztikus stílus jellemzi a lakást.


2011. aug. 2. 12:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Olyasmivel rajzolj rá, ami nem üti a festéket. Meszelt falra én például táblakrétával rajzoltam, azt utána simán le lehetett meszelni. De egy barátnőmnél például temperával festettek a falra, az is teljesen jó volt. Talán enyves festék volt alatta, de erre nem esküdnék meg.
2011. aug. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha van egy kis kézügyességed rajta!

Én a gyerkőc szobájába festettem a falra mesefigurákat temperával! Mindenkinek nagyon tetszett,tartós. Festés előtt kicsit megcsiszoltuk és lehetett is festeni-azóta készült új minta!:)

2011. aug. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi! A kérdés az, hogy a temperát mennyire lehet majd eltüntetni (pl. ha eladnánk a lakást)?
2011. aug. 3. 08:02
 4/10 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Teljesen el lehet a temperát tüntetni,ahogy írtam is. Nekünk kb két évig volt fent, már a színe akkorra halványodott. Most nyár elején sima csiszolópapírral megcsiszoltuk, már ettől a nagy része eltűnt,majd átfestettük egy réteg napsárga festékkel, és nem látszott belőle semmi. Már festettem is rá új mintát.
2011. aug. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja, értem, köszi. Azt hittem, hogy az első alkalom festés előtt csiszoltátok meg a sima falat... 8-)
2011. aug. 4. 07:45
 6/10 anonim ***** válasza:
ja, nem én festés előtt csak leporszívóztam a falat,hogy ne legyen poros,aztán mehetett rá a minta, nem csináltam vele semmi mást!
2011. aug. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

én most festettem ki a gyerekszobát. diszperzit színezőpasztáját használtam töményen. nagyon jól lehet vele festeni (kb.olyan mint a tempera, csak jobban fed.). sok szín kapható, kis kiszerelés is van, keverhető.


később ugyanúgy átfesthető, mint a fal.


ha érdekel, itt van róla kép:

[link]

2011. aug. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hú, nagyon jó lett! Nem tudod, ez a kis kiszerelés mennyibe kerül? Mármint színenként kell megvenni x ml-t, vagy direkt ilyen célra össze van állítva mindenféle szín?
2011. aug. 5. 07:52
 9/10 anonim ***** válasza:

színenként változó az ár. kb.500Ft

keverhetők, így pirso, sárga, kék, fehér, feketével már minden kivitelezhető. de vehetsz kikevert árnyalatokat is.

én Trilakban vettem, neten ezt találtam, ahol látszanak a színek:


[link]


sok sikert!

2011. aug. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2011. aug. 8. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!