Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Lila hálószoba? A párom ilyen...

Lila hálószoba? A párom ilyen színt akar, de nem tudom hogy mutatna.

Figyelt kérdés
2011. aug. 25. 08:44
 1/8 anonim ***** válasza:

"Lila színek a lakásban: Kreatív ötletekre van szükséged?


Koncentrálj a lila színre! A lila a kék és a píros színek keveréke, aminek együttes hatása a nyugtatót, és az energizáló közé helyezi ezt a színt. Ha komor a hangulatod, vagy kreatív ötletekre van szükséged, támaszkodj bátran erre a színre.


A lakásod dolgozószobáját úgy alakítsd ki, hogy abban a lila szín domináljon. Ez ugyanis serkenti az agyad kreatív központját, és segít koncentrálni. Nem utolsó sorban pedig segít megszüntetni a fejfájást!


Ha jó ötletekre van szükséged, kapaszkodj bátran a lilába!


Hogyan használd a lila színt a lakásban?


Nagy tömegben nyugtalanító, és már-már kellemetlen lehet. Ezért ha teheted ne fess egy teljes falfelületet erre a színre. Különösen, ha Te vagy valamely lakótársad hajlamos a depresszióra.


Ha úgy döntenél, hogy ennek ellenére lilára fested a falat, csak a sárgával közösen használd. Kontrasztja a zöld és a fehér bizonyos árnyalatai lehetnek. Különösen a natúr, világos színű fabútorok illenek hozzá."

2011. aug. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A mi lakásunk nappalijának egy fala lila...2 hónapja költöztünk be, eddig próbáltuk szokni, mondván, hogy az eladás előtt festettek ki az előző tulajdonosok, tehát még tisztasági festés sem szükséges.


Úgy áll a helyzet, hogy nem sikerült megbarátkozni vele. Továbbra is tetszik az "egy fal más színű"-elv, de valami világosabbat fogunk választani, mert nagyon sötétté teszi. Hálóban ez a tulajdonsága talán kevésbé zavaró, de a nappali sarokkanapéja körül eléggé nyomasztó...Főleg úgy, hogy én a beige-,mogyoró-fehér combóját szeretem (natural)


Ha világoslila lenne, az megint más kérdés...

2011. aug. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, annyit még hozzátennék, hogy a lila a kielégítetlen nők színe :) Legalábbis a színek pszichológiája szeint az.
2011. aug. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

igen, a lila a kielégítetlen nők színe. meg az újpesté. :P


engem a hideg ráz tőlen, nincs semmilyen lila cuccom, a lakásban sem festenék semmit lilára.

szerintem a hálóba jobban mutatna valami semleges szín, pl bézs, tejeskv.

2011. aug. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet színeket névlegesség szerint megítélni. Mindegyiknek végtelen az árnyalata. Tudom, hogy nem mondok ezzel újat, csak sokan hajlamosak egy-két árnyalatban gondolkozni, ha nincs előttük egy bővebb színskála. Nagyon is el tudok képzelni egy tompa, finom, már-már szürkésbe hajló árnyalatot, egy elegáns berendezésű szobában.
2011. aug. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
végül sötét lila lett és az gyik fal pedig sötét szürke. Így elég jól kontrasztos és a sötét bútorainkkal baromi jól néz ki. Veszek majd még fehér függönyt és szerintem nagyon jól fog kinézni. Szerintetek?
2011. aug. 25. 15:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Dobj fel képet :)


Nekem a sötét fal-világos bútorok párosítás jobban passzol, de látatlanban általánosítani elég nehéz. A mi hálószobánk világos lime színű (meleg árnyalat) és sötétbarna bútorokkal variáltuk.


Amit javasolni tudok, az a sarokléc (vagy mi), amit a mennyezet és a fal közti derékszögbe szoktak tenni. Ez is sokat dob, pedig ugyanolyan fehér, mint a mennyezet.

2011. aug. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a mi hálószobánk sötétlila, a mennyezetet fehéren hagytuk. imádom, bár még nincs berendezve. szóval bizti jó lett!
2011. aug. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!