Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Lakásunkért egy közeli faluban...

Lakásunkért egy közeli faluban kis házat kaphatnánk. Sima csere. De nincs gáz a faluban, a házban csak cserépkályha van. Mennyi lehet így a fűtési költség egy hónapban?

Figyelt kérdés
2011. szept. 22. 11:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Igen, csak gázzal viszont lenne 300e simán. Erre írtam, hogy kb nálunk is a harmada árban a fával való fűtés, amit előttem is írtak.

hm...:) egy télen 160-180 ezer forint fűtésre csak két szobára... hát ott valami nagyon nagy bajok lehetnek a fűtési rendszerrel, vagy a ház hőszigetelésével. Gyakorlatilag átfújhat rajta a szél, ha ekkora hőigénye van két szobának. Ennél szinte egy panel távfűtés is olcsóbb lenne, ami tudjuk nem a legolcsóbb fűtési módszer. :)

2011. szept. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Tudom már, mi a gond Waff számolásával. Nem ugyanarra a házra számoltál.

Én írtam két házra számolva a fűtést. Ez azért pontos, mert pontosan ugyanazt a légteret kellett befűteni, nem egy másik házat, más méretekkel, esetleg határoló lakásokkal, stb.

Másrészről a cserépkályhát meg a kandallót hiába istenítik manapság, közel nem olyan jó a hatékonyságuk, mint egy kazánnak. Ez abból is látszik, hogy írtad, milyen rengeteg fát elfűtöttetek. Igaz, a kérdezőnél is cserépkályha van.

2011. szept. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
A cserépkályha sokkal gazdaságosabb. Van hordozható verziója is. Van amibe víztér (patkó, szerpentin) van ami központi fűtésre is alkalmas. Itt próbáld meg www.cserepkalyhavilag.hu
2011. okt. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Fafűtés csak kertes csaladi házban jó.

A költségek minimálizhatóak, annyi lomb és kéretlen fa nő egy pár ev alatt, hogy külön gond elégetní őket - különösen ha a helyi polg.mesteri hivatal tiltja a lomégetést.

Házilagosan is össze lehet heggeszteni egy fa kazánt, samottal és feketecsővel kigyó formában, én hajlítottam egy 10 menetes feles gázcsővet spirálba és így kevés vizet percek alatt felmelegití.

Érdemes ecetfát ültetní az kis helyet foglal, felfele nö és 3 év alatt megnő 12 meteresre.

Gallyastól kitesz 5 mázsat is.

Ha ültetsz folyamatosan 3-4 db ot évente, meg van oldva a tüzifad ingyen örökre.

Hasonló kazánépitókkel szívessen konzultállnék.

2016. aug. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!