Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » A függönyvarrásnál hogyan...

A függönyvarrásnál hogyan számolják a varrás diját, a függöny kerületére?

Figyelt kérdés
5m széles és 3m magas függönyt szeretnék varratni, igy 5m-re számolnak, vagy 5x3-ra?
2011. nov. 27. 19:59
 1/3 anonim válasza:
Én eddig minden alkalommal csak annyit fizettem, ahány métert varrniuk kellett. Az 5x3 egyébként nem a kerülete lenne, hanem a területe. Mivel a függönyök alját általában nem kell szegni, igy a két oldalát és a felső részét kell lemérned. Gondolom, a függönynek a magassága a 3 méter, igy azt kétszer kell venni, tehát 6 m. Plusz a szélessége 5 méter, az összesen 11.
2011. nov. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az attól függ. Egy ablakra mindig úgy kell függönyt mérni, hogy amilyen széles az ablak (pl. ha 2,5 m széles), akkor annak a 2xesét kell számolni, úgy lesz szép ráncolt a függöny. Mivel a varrodák is méteráruval dolgoznak, annak ugye van egy szélessége (általában 150-220-240 cm szokott lenni, a függöny anyagtól függ). Ebből a szélességből annyit kell megvenned, hogy a függöny hosszára is jusson. Pl. ha 3m magas az ablak, varrásra számolj plusz 0,5m-t (az alját is kell szegni, nem ott van eldolgozva az anyag!), ha 2,5m széles az ablakod, ahhoz 5 méter anyag kell, úgyhogy megveszel a pl.150cm széles anyagból összesen 4x3+2, azaz összesen 14 métert.
2011. nov. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia!

Lehet már elkéstem, de leírom hogy mi hogy számoljuk ki. Függönyboltban dolgozom.

általában a dupláját szoktuk ajánlani, mert úgy szép. De akinek nincs meg az anyagi keret azok 1,5x is szokták vinni. persze a 2x-se az szebb. tehát akkor 10 m-kell megvenni,a 3 m. széles függönyből.

Ajánlanám hozzá a behúzó szalagot, ami általában már 109.- ft.tól lehet kapni. persze ez a legegyszerűbb. De van különböző formájú is. Tehát, általában ólomzsinór van a függöny aljába, ott nem kell varrni. A két oldalát viszont igen. Ebben az esetben 6 fm, de ez lehet több is, mivel a behúzó alá kell tenni egy bizonyos cm-ert. A teteje varrásnál 2x kell számolni a szélességet, mivel a behúzószalagot alul-felül le kell varrni. tehát itt már 20 fm. Összesen 26 fm varrás lesz a függönyödön.Van ahol számolnak a szélességre 10 cm-ert, mivel az oldalvarrás elvesz annyit. De itt szerintem felesleges, mert 10 m-ről beszélünk.

Remélem tudtam segíteni!

Üdv. Diegos függöny eladó-varró

2011. dec. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!