Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Műanyag vagy fa hőszigetelt...

Műanyag vagy fa hőszigetelt nyílászárót válasszunk?

Figyelt kérdés
Nem tudunk dönteni, mindenképp hőszigetelt nyílászárókra cseréljük a mostani, de milyenre? A fa keretes jobban tetszik, de a műanyaggal nem kell csinálni semmit, míg a fát azért kezelni kell. Ti melyiket választanátok? Eetleg jobb valamelyik? miért?
2012. jan. 1. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Északi falra,vagy olyan oldalra,ahol az uralkodó szélirány miatt csapó eső jellemző,a műanyag tűnik jobb megoldásnak.Nem vetemedik,nem gombásodik,nem kell mázolni stb. Egyébként a fa sokkal szebb, de drágább és a karbantartásra is több fogyelmet kell fordítani.Ma már mindkettő típus tökéletesen zár a gumitömítés miatt,tehát nem árt a "szellőztető" funkciót használni alkalmasint,különben megindulhat a penészedés a lakásban.
2012. jan. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nálam fakeretes ablak van. oda süt a nap, esik az eső és a hó, szóval ki van téve az időjárás viszontagságainak,de a ház másik oldalán meg tök kutúráltan néz ki még 40 év után is. úgyhogy műanyag.
2012. jan. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én inkább a fára szavaznék,nálunk műanyag van,de hiába szellöztetek az ablak felett már megjelent a penész!

Amíg fa volt soha nem volt ilyen gondunk!

2012. jan. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A műanyag nem a legjobb... Ha van pénzetek fára, inkább fával csináljátok!
2012. jan. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Utolsó! miért nem jó a műanyag?

2012. jan. 3. 12:46
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Én inkább a fára szavaznék,nálunk műanyag van,de hiába szellöztetek az ablak felett már megjelent a penész!

Amíg fa volt soha nem volt ilyen gondunk!"


Ez nem azon múlik, hogy fa vagy műanyag, hanem az ablak szigetelésén. Nekünk 22 éves fa hőszigetelt ablak van (természetesen, akkor volt csúcs szigetelőképessége). Nálunk is volt penész, mert ezek az ablakok túl jól záródnak nincs szellőzés, ezért nekünk kellett megoldani, most már penész sincs.


Az én véleményem az, hogy a fa szép és természetes, de iszonyat meló karbantartani (ha rendesen foglalkozol vele). Az északi fekvésűekkel nincs gond, de a déliek szétszáradnak, repedeznek egy idő után. Ezért fontos, hogy rendesen legyen festve minimum 5 évente. Mi be is itattuk lenolajjal festés előtt kétszer. Ezekkel a munkákkal és anyagi vonzatukkal is számoljatok! Azt hiszem mi ha most csinálnánk műanyag lenne, de fa hatású.

Például:

[link]

[link]

[link]

2012. jan. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
sokan szidják a műanyagot... de...vannak előnyei is. nem kell festengetni pl. a másik meg ha fát veszel csak minőségit, ugynis sokhelyen hallottam h megvették és utólag kiderült nem volt jól kiszáritva a fa.aztán bedagadt meg minden. szóval mindkettőnél végülis a minőség keresendő
2012. jan. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én is a fára szavazok, nálunk most volt teljes nyilászáró csere. Ismerősöméknél müanyag ablakokat raktak be és azóta penészedik a fal állitólag a téli idoszakban.

Én a fára szavazok, inkább felületkezeltetem x évenként, de szebb és az egészségre sem ártalmas.

Tudom ajánlani: www.asztalos-butorok.hu

2012. jan. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!