Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hangszigeteljem-e az egész...

Rolap kérdése:

Hangszigeteljem-e az egész szobámat ha két falam az udvarra néz és egy ablak van a másik 2 falam közül az egyik a konyha felé néz a másik a nappaliba ami egy ilyen központi hely mert szinte minden ebböl nyílik ki és ezen van az ajtó is?

Figyelt kérdés
A fal vastagsága kb 30-40 cm és akkor az egész szobámat hangszigeteljem vagy elég csak az ajtót.egyébként gitározok és emiatt kéne.a másik meg esetleg ha megírnátok hogy mivel lehetne szigetelni olcsón nagyon hálás lennék. és köszönöm elöre is a válaszokat.

2012. febr. 1. 17:13
 1/4 Ágh Ferenc ***** válasza:
Meg kellene próbálni, hogy mennyit változik a helyzet, ha az ajtót letakarod néhány pléddel(2-3). Ha ettől nem változik a helyzet, akkor jöhet a fal, de az nem egyszerű! Próba után keress meg!
2012. febr. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszpönöm a választ és megpróbáltam de nagy változást nem tapasztaltam://
2012. febr. 5. 13:36
 3/4 Ágh Ferenc ***** válasza:
Nos akkor olcsó megoldás nehezen elképzelhető. Biztos láttál már stúdiókról felvételeket, ott látszik, hogy rendszerint gúlaszerű formák tömkellege borítja a falakat, ami nemcsak hangszigetelő, hanem elnyeli a hangokat a stúdió minőség eléréséhez. Ez nagy valószínűséggel egy olyan spéci anyag, amit nem igazán árulnak akárhol és ha lehetne is kapni, biztos húzós áron! Hallottam már olyan kisérletekről, hogy tojástartó dobozokból imitálták, de nem ismerem az eredményt, bár lehet jó is. Láttam olyan kisérleteket, hogy a joghúrtos dobozok gyártásánál keletkező selejt lapokat rakta fel valaki a pincéje falára, őszerinte eredménnyel, ráadásul dobolt, ami ugye szintén elég zajos! Sajnos csak a fantáziát próbálom beindítani, mert ez a kivitelezésig még elég sziszifusz feladat.
2012. febr. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Aha értem.a tojástartókat már gyűjtöm:)nagyon köszönöm.sokat segítettél!!
2012. febr. 5. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!