Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Gipszkarton falaim vannak,...

Toxic1984 kérdése:

Gipszkarton falaim vannak, melyekre tapéta van ragasztva immár 40 éve, de festeni szeretném, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Festeni szeretném a falat, de tanácstalan vagyok ezzel kapcsolatban. Távolítsam el a régi tapétát és ha igen, hogyan? Egy darabon próbáltam gőzöléssel, de a gipszkarton kartonrétegét "bolyhossá" tette. Valakinek valami hasnzálható tanácsa?
2012. febr. 13. 13:09
 1/6 Ágh Ferenc ***** válasza:
Ha a régi tapéta nem puposodik és nem műanyag, akkor akár a tapétára is lehet festeni. Ha mindenhol ilyen nehezen jön le, nem érdemes ezzel kínlódni, inkább egy fűrészporos tapétát kellene felragasztani és azt festeni.
2012. febr. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jobban jársz, ha újratapétázod.

Esetleg telibegletteld, és arra festesz rá, de az macerás.

2012. febr. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

negyvenéves gipszkarton?(a tapétából kiindulva)

asszem egyszerűbb újratapétázni, vagy kasírozni, és arra festeni...a lekaparást felejtsd el...

2012. febr. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Fal egyes részei tapétát kapnak, de tulnyomó részben festve lesz (lenne). Egyik falrészen egy nagy fotótapéta van, valószínű az marad is fent, csak az átfedések egybe lesznek csiszolva, glettelve és remélhetőleg a festék elfedi az erdőt :) ez a legnagyobb felület festésre ítélve.

Továbbá van egy 2x2,3-as felület, ami detto festve lenne, ott viszont (amennyire én tudom) műanyag külső rétegű a tapéta :( de a glettelésen gondolkodtam én is...lehet végül az lesz, inkább bíbelődök vele napokat/heteket, de szép és tartós felület legyen :)

2012. febr. 14. 07:49
 5/6 Chiky ***** válasza:
Szerintem ha nem sérült a most fent lévő tapéta, akkor a legcélszerűbb és kevésbé macerás az lenne, ha fűrészporos tapétát tennél fel a mostanira és azt festenéd le.Egy fűrészporos tapéta 4-5 festékréteget simán elbír, tehát évekig fent lehetne. De ha biztosra szeretnél menni szakmailag, az interneten kering egy Szobafestő Attila nevezetű szakemebr tőle lehet kérdezni és segít, teljesen térítésmentesen. Van is egy blogja, keress rá! sok sikert!
2012. febr. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"műanyag külső rétegű a tapéta :( de a glettelésen gondolkodtam én is...lehet végül az lesz, inkább bíbelődök vele napokat/heteket, de szép és tartós felület legyen :)"


Műanyag ledobja a glettet, mint a szart.

2012. febr. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!