Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Valaki ajánlana nekem egy...

Valaki ajánlana nekem egy profi lakberendezőt, aki rá adásul még olcsó is? írnátok árakat, hogy mégis mennyivel lehet számolni?

Figyelt kérdés

2012. márc. 8. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom olcsó-e, de 30 ezer Ft/négyzetméter is lehet az ára.
2012. márc. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az nem olcsó. Akkor egy 50 négyzetméteres lakásba mennyibe kerülne, hogy berendezze, brutálisan sok! De köszönöm a választ!
2012. márc. 12. 10:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Mivel nem tudom, honnan írsz, így konkrét szakembert nem tudok mondani. Egy lakberendező attól függ, hogy milyen munkát kell végezzen, olyan drága. Esetleg tudod az árakat lejjebb vinni akkor, ha a nyersanyagokat magad szerzed be, illetve a dizájnt is magad alkotod meg, tehát a mesternek ilyenkor csak méreteket kell közölnöd (mint régen az asztalosoknál) és legyárt neked bútorokat. Azt tudok tanácsolni, hogy gondolkozz el, hogy milyen környezetet szeretnél magad köré, majd mérd le a helyiségeket, hová mi kerülne. Ha egyszerű szalagot használsz, akkor meg is láthatod, hogy kb mennyi szabad helyed maradna itt-ott.

Szóval minél többet dolgozol te, annál olcsóbban ki tudsz jönni a lakberendezésből :) De a 20-30 ezres bér/m2-re még reális, talán találhatsz olcsóbbat is (kisokos, cégkereső stb). Például a családom nemrég csináltatott egy Márványlapból készült asztalt, fa alapzattal. Egyszerű íróasztal, de remek munka lett, mellesleg a márvány már megvolt nekünk. Ismerősi alapon aki csinálta szakember így is anyagköltségre és egy minimális munkadíjra számolva 20.000-t kért. De az asztal személyre szabott lett. Esetleg a bútorboltokban lehet olcsóbban is kapni asztalt, de az már más... és akkor ez csak egy asztal volt, nem lakberendezés. De 50nm-es lakás beltéri felújítása, a vakolatleszedéstől az újravakoláson át, vezetékelés, festés/tapétázás, padlóburkolat csere...stb-től egészen a bútorokig már elég nagy összegre rúg. De reális áron számolva is 1-2 milliót fel tud emészteni, ha igényeid nagyok és kicsit előrelátó vagy és energiatakarékossá teszed a lakásod akkor magasabbra rúghatnak ezek a dolgok árai, amik persze idővel vissza is térülnek.


Remélem segítettem!

- Blueskin -

2012. márc. 22. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Na talátltál azóta? Ha nem, én Balásy Emesét tudom ajánlani! Emberiek az árai és nagyon profi. De nem az az elszállt fajta, kedves nagyon. Itt elérhetőségei is vannak:

[link]

2012. máj. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!