Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Szakállbromélia (tillandsia...

Szakállbromélia (tillandsia cyanea) gondozása?

Figyelt kérdés

Szeretnék mindent tudni róla: milyen időközönként kell öntözni, mennyit öntsek, milyen tápoldat, alulra kell önteni vagy felülről a cserépbe?

Ha ablakba kiteszem hogy fény érje, és a radiátorra egy kis tálcába kavicsokat meg vizet teszek hogy a pára tartalom legyen nagyobb a környékén az jó? A leveleit spricceljem vízzel néha?


A másik, hogy sajnos északi fekvésű a szobám, arra az oldalra van ablakom is....így közvetlen napfény ritkán éri, maximum már így tavasztól egy kicsit besüt oda is... nem lesz így baja, vagy pár naponta kihozzam a nappaliba ami nyugati fekvésű és rakjam ki ide az ablakba?



Tudom sok kérdésem van, de nagyon szeretném ha ez a növény nem pusztulna el ismételten nálam:(


2012. márc. 9. 15:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Akkor érdemes utána olvasgatni :)

[link]

Nagyon szép növényke, érdemes rá vigyázni!

2012. márc. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a linket, de már végig néztem amit tudtam a google-ba:)


Az a baj, hogy van ahol azt írják, hogy 1 hónapba elég egyszer locsolni (itt sem írják ez hogyan történik), máshol meg azt, hogy elég hetente egyszer...... valahol azt írják vízkedvelő, van ahol azt, hogy inkább a szárazságot szereti..

2012. márc. 9. 16:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább keveset locsold. Meg lehet hetente öntözni, csak minimális vízzel. Vagy kéthetente, ha párásítasz is körülötte. A tillandsia ha jól emlékszem fán lakó növény, vagyis csak szűrt fényt kap a természetben, szerintem jó neki az északi ablak. Inkább ne mozgasd, hadd szokjon meg egy helyet. Májustól szeptemberig kiteheted védett, árnyékos helyre.

Én tavaly télen a szobában egy félreeső helyre tettem, és mindig elfelejtettem meglocsolni. Vagyis ősztől tavaszig max 3szor volt meglocsolva, és semmi baja nem lett! :) Most télen locsoltam rendszeresen kéthetente kevés vízzet, és pár levele elpusztult.

2012. márc. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia, hátha itt találsz valamit [link]
2016. okt. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!