Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Meszelt falat lehet diszperzió...

Meszelt falat lehet diszperziós festékkel festeni? (Héra, Supralux, Dulux)

Figyelt kérdés
2009. jún. 15. 08:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, lehet! Még csak le sem kell szedni a meszet a falról, kis javítás után mehet rá a festék. (Mi supraluxot kentünk rá, saját magunk, és szép lett!)

Viszont fordítva már nem lehet, tehát a diszperziós festékkel kifestett falat nem tudod mésszel festeni, mert nem marad rajta.

2009. jún. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Azért én ajánlanék előtte spaklival felületi átkaparást hogy eltávolítsuk a mész szemcsék nagy részét ,ezután pedig egy falfelület alapozóval impregnálnám lekötném az erősen nedv szívó falat.Ezután lehet gipszelgetni a hibákat,és végül jöhet diszperziós festék így ha esetleg erősebb színt szeretnének alkalmazni nem lesz foltos a falfelület, ugyanis a mész erősen szívó hatású. Sok sikert.
2009. jún. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Én is diszperziós festékkel kentem a szobánkat, ami előzőleg meszes fal volt. A kaparás minden festés előtt ajánlatos. Ha a diszperziós festék bőven hígított változatát használod, mint alapozó, az is jó. Én ezt a módszert használom mindig és tökéletes. De mindenképp kell valami a két festék közé, mert ha csak úgy rákened a diszperziós festéket a mészre, akkor "ledobhatja". Persze nem egyből, de mondjuk néhány hét múlva...és az elég bosszantó.
2009. jún. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!