Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen sötétítő szerkezetet...

Milyen sötétítő szerkezetet ajánlotok? Reluxa, bambuszroló?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Most költözünk albérletbe,nincs a szobaablakon semmi,igy reggel besüt a nap.

Sötétitő függöny megy rá,de az nem elég,szeretnék valami reluxaszerűt,amit csak felfogatni kell,vagy akasztani,és felhúzható.

Redőnyt nem szeretnék,mert azt beépiteni kell,és nem tudom magammal vinni ha költözni kell.

Bambuszrolót láttam még elfogadható áron.

Mi a legolcsóbb megoldás,amit később tudok magammal vinni,és jó is?

Két fél méter széles ablak,és egy 70 centi széles erkélyajtóra kell.



2012. ápr. 26. 13:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Lehet kapni kétrétegű sötétítőfüggönyt is, ami tényleg besötétít, nem csak dekorál.

Egyébként minden ilyen sötétítőre érvényes, hogy úgyis csak akkor tudod később máshol használni, ha pont olyan méretű ablakod lesz. Nekem ugyanez volt a problémám anno az albérletben, így inkább megbeszéltem a tulajjal, és ő kifizette a redőnyt, ami aztán az ő lakásában maradt. Ez volt a legegyszerűbb.

A bambuszroló csak leárnyékol, egyáltalán nem sötétít, még annyira sem, mint egy átlagos sötétítőfüggöny.

2012. ápr. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 DannyZuko ***** válasza:
bambuszroló nem hangzik rosszul, csak nem tudom sötétít e megfelelően. reluxa szerintem lehet, hogy jobban lezárja a fényt. Nem tudsz dupla függönyt feltenni? Nem dupla véletlen a a karnis? Vagy vastagabb, esetleg jobban sötétítő sötétítő függönyt...?
2012. ápr. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

vastag a sötétitőm,sötétbordó,átlag lakásban elég is volt.

De itt pont úgy kel fel a nap,hogy rögtön besüt,és átsüt rajta,pedig tényleg vastag,ennél vastagabb már takarónak minősül,és leszakad :)


eléggé szabványablakok szerencsére

2012. ápr. 26. 13:49
 4/12 anonim ***** válasza:

Sajnos ezek közül egyik sem fog sötétíteni, szinte csak megszűrik a napot. Nekem reluxám van és reggel szinte nappali világosság van a szobámban.

Próbálj inkább valahol keresni fekete vászonrolót.

2012. ápr. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
volt már csak műanyag barna reluxám,nekem rendesen sötétitett
2012. ápr. 26. 14:42
 6/12 anonim ***** válasza:

A függönynek nem a színe számít, hanem az anyaga. Jobb boltokban ráírják, mennyire fényzáró.

Nekünk az egyik szobában egy vastag barna függöny van, ha besüt a nap, semmit sem ér. A másik szobában egy türkiz, ami vékony, de gyakorlatilag teljesen kinn tartja a napfényt. Szóval azt figyeld, milyen a függöny anyaga.

2012. ápr. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
már megvan a sötétitőm,azt nem veszek újat
2012. ápr. 27. 08:45
 8/12 anonim ***** válasza:
Jó, csak amit vennél, a roló és a reluxa semmit nem ér. Azért meg nem éri meg pénzt kiadni. Akkor egyezkedni kell a főbérlővel, hogy legyen redőny.
2012. ápr. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Cica, ha mindenképp vásárolni akarsz, lelked rajta, vegyél ilyen baromságokat, h. bambuszroló, meg reluxa, aztán rájössz, h. az sem jobb.

Szerintem is a legjobb a sötétítő függöny, szép is, tartós is, el is lehet vinni.


Vannak anyagok, na nem 500 Ft/nm, hanem 1000-1500 fölött, amin a Jupitercsillag sem süt át, nem hogy a nap.


Ha írsz méretet, nekem itt fekszik 2 db. a szekrényben, el tudom küldeni.


Annó a Margit-krt-i méteráruban vásároltam hozzá anyagot, és a Kálvin téren 1-2.000 Ft-ért megvarrták nekem.

2012. ápr. 29. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ami a reluxa mellett szól: ahogy elképzelem, az ablak és az erélyablak T alakban van, és az ablakok előtti teret nem kellene befedni sötétítőfüggönnyel.
2012. ápr. 29. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!