Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mennyibe kerül most egy klíma...

Mennyibe kerül most egy klíma beszereléssel együtt?

Figyelt kérdés
Egy üzlethelyiségbe kellene, 32 négyzetméteres. Átlagos műszaki állapotú a ház, nincs szigetelés. Nagyságrendileg mennyi a havi költsége egy ilyen klímának?

2012. jún. 9. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Inkább szigeteltesd le, sokkal jobban megéri. A szigeteléssel: Nyáron hűvös, télen meleg van. A klíma felesleges, sokat is fogyaszt szennyezi a környezetet.
2012. jún. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Jobb fajtát érdemes venni, nekünk Samsung inverteres van itthon. Csak akkor használjuk amikor tényleg kell, tehát nem megy éjjel-nappal. Tavaly nyáron már megvolt, és egyáltalán nem lett magasabb a villanyszámlánk mint előtte, amikor a ventilátor ment naphosszat nyáron.

Nekünk olyan 150 ezer körül volt a klíma+beszerelés.

2012. jún. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Első, egy ekkora családi ház szigetelése legalább 800 ezer, plusz még nyílászáró csere újabb 800 ezer. Ennyi pénzből veszek egy klímát 150 ezerért, és 50 évig fizetem a villanyszámlát :D
2012. jún. 11. 19:19
 4/9 anonim ***** válasza:
34%
De a nyílászáró nem annyira fontos! Gondolkodj! A meleg levegő könnyű ezért felfelé száll, így inkább a tetőt kell leszigetelni. Gondolj már bele! Mennyire szennyezed te ezzel a környezetet! Ennél már csak rosszabb lesz, a helyzet. Egyre többen fognak klímát venni és egyre jobban fog tönkremenni a környezet. Ha ezt nem teheted meg vegyél esővízgyűjtőt. Láttam olyat, hogy beépíted a földbe vagy 1000 literes, a csatornét belevezeted, ott a vizet az a gép megszűri, így kiszedi a koszt, majd a fürdőszoba vízhálózatára rákötve visszaszivattyúzza az esővizet. Ezzel kevesebb a víz számlád és kevesebb vizet fogyasztasz. Ez már környezetbarátabb. :)
2012. jún. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Ha nincs szigetelve akkor meg a hideg sem marad bent. Tiszta pazarlás akkor. Ha meg csak néha használod, akkor meg minek?
2012. jún. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én is hiszek a zöld megoldásokban, de kicsit túlzásba viszed. Nyugi.
2012. jún. 11. 20:59
 7/9 anonim ***** válasza:
45%
Szigetelés ide vagy oda, 4-5 meleg nap után nekem ne mondja senki, hogy kellemes 24 fok lesz a helyiségben, mert az nem igaz. Főleg egy üzletben, ahol folyton nyitogatják az ajtót, netán az ablakon se lesznek a redőnyök koppra leengedve. Igen, a klíma a megoldás, és nem utolsó sorban a vevők is szívesebben tartózkodnak egy ilyen üzletben.
2012. jún. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 megyerklima válasza:
100%

Látom még senki nem volt képes válaszolni, így megteszem.


Vegyünk alapul egy 12 000 Btu/h, azaz 3,5 kW-os (3500 W) hűtőteljesítményű nem inverteres klímát. Vegyük úgy, hogy megállás nélkül megy a kültéri egység kompresszora, és osszuk el a klímaberendezés EER-értékével (hűtés üzemi hatékonyság), ami legyen egy jellemző '3,5'-ös érték. (3500 / 3,5) Az eredmény: 1000W, azaz 1,0 kWh. Ha ezt megszorozzuk egy 47 Ft-os kilowattóránkénti áramdíjjal (1 X 47), kijön 47 Ft. Tehát, hogy a klíma egy 30-40m2-es helyiséget teljes erővel hűtsön, óránként 47 Ft-ba kerül. Ez valójában nem azt jelenti, hogy minden órában ennyibe kerülne egy 3,5kW-os klíma használata - mivel valójában ez akár a harmadánál is kevesebb lehet - hiszen a klímaberendezés érzékeli a beállított cél-hőmérsékletet, és magától kikapcsol ha elérte - és üzemen kívül marad, amíg ez a helyzet nem változik meg.

2012. dec. 10. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves megyeriklíma, én a 2-es hozzászólásomban képes voltam válaszolni a kérdésre.
2012. dec. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!