Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Szerintetek melyik jobb...

Szerintetek melyik jobb megoldás, a kanapé, vagy a heverő?

Figyelt kérdés
A lányommal tetőteres sorházban lakunk, így nyáron elég meleg van odafönt, ezért arra gondoltam, hogy leköltöznénk a nappaliba. Ez viszont egybe van a konyhával. 2 ágy kellene nekünk, és találtunk viszonylag jó áron kanapét, és heverőt is. Csak azt nem tudom, hogy melyiket válasszuk. A heverő nekem nem illik egy nappaliba, még ha párnákkal szépen kibéleljük se, a kanapétól viszont azért félek, mert azt minden nap vissza kéne tolni (igaz a háttámláját csak föl kell hajtani, viszont az ülő részét elég nehéz betolni.) Ha csak nyárra kellene, lehet nem problémáznék rajta ennyit, és a kanapét választanám, de a magas fűtésárak mellett már az is szóbakerült, hogy télen is lent aludnánk. Nem tudom mennyire bírná a derekam az állandó ki-be tologatást. Nektek vannak tapasztalataitok? Mit gondoltok, hogy nézne ki a heverő egy nappaliban? Illetve alszik valaki kihúzhatós kanapén? Nem túl hideg a két rész találkozásánál, középen?
2012. jún. 12. 19:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is gondolkoztam kihúzható kanapén a szobámba, mert nappal rengeteg helyet nyernék vele, de akinek van, mindenki lebeszélt róla. Ha nem csak alvásra, hanem például vendégfogadásra is használjátok a kanapét, viszonylag hamar ki fogják ülni, egyenetlen lesz, és kényelmetlen lesz aludni rajta. A kihúzható kanapé vendégágynak való, nem állandó hálóhelynek. A helyetekben inkább a nappaliban leválasztanék függönnyel vagy akár térelválasztó polccal hálórészt, és oda tenném a heverőket.
2012. jún. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi szólsz ahhoz,hogy sarokra tennétek a heverőket és néhány nagyméretű díszpárnával ki lehet egészíteni és úgy néz ki mint a sarokülő garnitúra,ha meg vesztek hozzá két fotelt egy dohányzó asztalka és szép ízlésesen elrendezni.Én még letakarnám nappal kézi szövésű szőnyeggel,ami falvédőnek is lehet használni.Nyers fehér színben.
2012. jún. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

ha elfogadsz egy tanácsot, akkor ezt a kanapét ajánlom:

[link]

nem nehéz kinyitni és becsukni, valamint nagyon kényelmes, ágyminőségű matrac van benne, több félét is választhatsz. az áruházban ki is tudod próbálni melyik a legjobb.


ami a legjobb benne, hogy ha egyedül alszol rajta, akkor egyáltalán nem muszáj kinyitni, bőven elférsz. délután én is szundiztam egyet az ugyanilyen kanapémon, és nagyon jól esett :D néha elalszom rajta filmnézés közben este, és reggelig fel sem kelek, olyan jó :)


a heverő nekem olyan cigányos, igénytelen. se nem ágy, se nem kanapé, és a legtöbb számomra ízléstelenül néz. igazad van, nappaliba nem illik.


egy ilyen egyszerű dizájnú kanapé viszont praktikus, mert ülve akár 4 személy is elfér rajta, és ággyá nyitva két embernek ideális fekvőhely.

2012. jún. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a nappali a hálószoba is,mert panelba lakunk és nem vagyunk cigányok és két heverővel meg oldottuk,hogy szép is legyen és kényelmes is.Gondolom lakni akarnak benne és nem vendégeket fogadni.
2012. jún. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

[link]


kicsit sematikus,de kb. így nézne ki.

a piros az ágy,puff v. fotel és asztal a zöld a párnát jelezi

2012. jún. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A kanapé állandó használatra fekvőhelynek kényelmetlen. Az egyes darabok összeillesztésénél nem egyformán süllyed be, amikor már egy ideig használtátok, tehát gyakorlatilag "megkopott", reggelre úgy érzed, mintha valahol ketté lennél törve. Ügyesen elrendezett két heverő hosszú távra mindenképpen jobb megoldás.
2012. jún. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Első: A térelválasztás jó ötlet lenne, viszont nem olyan nagy a nappalink, úgyhogy ahova raknánk az ágyakat, az pont az ajtó mellett lenne, és így nem igazán megoldható.. Az viszont nem is jutott eszembe, hogy ki fogják ülni, és kényelmetlen lesz. De az a heverőn is megtörténhet végülis. Köszi:)


Második: Gondolkodtunk sarokülő garnitúrán, volt 3 személyes is (nekem az egyébként tetszett, de nagyon drága volt), a 2 személyesnél viszont csak az a probléma, hogy ott nagyon közel lennénk egymáshoz, szinte egymás arcába lennénk már. De még akkor is talán ez tűnik a legjobb megoldásnak, jó lett a rajzod is, köszönöm szépen:)


Harmadik: Jól néz ki ezen a képen. Azt nem tudod véletlen, hogy hányszor hányas? Tényleg, ikea csak pesten van? Köszi neked is:)


Negyedik: Azért vendégeket fogadni is akarunk, mivel ha jönnek, nem igazán tudjuk máshová leültetni őket, nem vihetjük fel a hálószobába. Ezért lenne az, hogy minden nap fel kellene hajtani a kanapét, mivel ha ki van nyitva, nem igazán lehet rajta ülni hosszú távon, mert nincs háttámla. Persze, hogy meg lehet oldani párnákkal, hogy ízléses legyen:) Köszi.


Hatodik: Nekünk is azt mondta az eladó, hogy á, ezt meg sem lehet érezni, annyira jól megoldották az illesztést. Viszont én is félek emiatt, mert volt régen egy ilyenünk, és éreztem a hideget középről. Viszont az már régi volt, ezért is voltam kíváncsi, hogy manapság megoldották-e valahogy. Köszi neked is.

2012. jún. 12. 22:06
 8/11 anonim ***** válasza:

hármas vagyok :)

ez egyáltalán nem hideg, mert majdhogynem egyben van a két matrac. pláne, ha teszel rá lepedőt, vagy plédet. de tényleg, alig látszik az illesztés :)

2m hosszú, ez tuti, mert öcsém elég magas, és nem lógott le a lába, mikor itt aludt :D

kinyitva 140 cm széles, de mint említettem, ha nem nyitod ki, akkor is legalább 80cm-es, tehát egyedül lehet rajta aludni.


Ikea pesten és budaörsön van, ha erre járok, érdemes benézni, nem csak a kanapé, hanem sok más miatt is. viszont érdemes pénzt hozni, és nagyobb autóval jönni, mert ha megtetszik, már vihetitek is, minden van készleten, nem kell várni, h kivigyék.


ezt amúgy nem nehéz ki-be nyitni, csukni, nem terhelné meg a derekadat. ahogyan az alvás sem. mi minden nap ezen ülünk, és néha alszunk is, és 2 év után semmi baja, ugyanolyan stabil, kényelmes, a matrac minőségi habszivacs, nem valami rugós párnaszivacs.

2012. jún. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, néztem, hogy viszonylag könnyűnek látszik a ki-be nyitogatása. Mi eléggé messze lakunk Pesttől, viszont pont a hétvégére tervezünk színházba menni, úgyhogy így pont jól is jön ki, és el tudunk oda is menni:) Nagyon-nagyon szépen köszönöm a segítséged, rengeteget segítettél:)
2012. jún. 13. 22:28
 10/11 anonim ***** válasza:

igazán nincs mit, nagyon szívesen :)


ha megtetszik élőben is, akkor érdemes megvenni, ennél jobb kanapét ilyen árban még nem nagyon láttam.

ja, és még egy tipp: :) nem muszáj hozzá megvásárolni a hozzá való huzatot, mert sokba kerül, és nehezebb a tisztítása. szóval úgy még olcsóbb lesz a kanapé :)

én egy ilyen hatalmas ágyterítőt vettem rá, és nagyon elégedett vagyok, könnyű mosni, hamar szárad.

[link]

anno még volt narancsban, az én nappalimhoz az illik, de remélem találsz a mostani színek közt olyat, ami jól megy a ti lakásotokhoz :)


ha még van valami kérdésed szívesen válaszolok! :)

2012. jún. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!