Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Szobában döngölt föld alj...

Szobában döngölt föld alj van. Betonozás helyett milyen alternatívák vannak még? Lino, stb?

Figyelt kérdés

2012. júl. 15. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
beton helyett hajópadlót tudom ajánlani. vékony gerendákkal (pl 10 x 10-esekkel) berácsozod padlót a köztes részeket homokkal feltöltöd ( ne döngjön mikor jársz rajta)és a padlót rászögeled.
2012. júl. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Én azért egy lakószobában nem spórolnék a betonnal.
2012. júl. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
régen hajópadlót ilyenre rakták. Vagy ez, vagy beton
2012. júl. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Bár szerintem egy könnyű betonalj olcsóbb mint a fa padló.

És tisztasági szempontból is jobb mert a fa padló résein feljön a por sőt ilyen-olyan rovarok is!

Mindenképp betonoznék!

Még nagy kőműves munka sem kell, veszel zsákos betont(estrich) amit csak vízzel összekeversz és kész.Ebből 1 zsák ezer forint sincs!

Akár magadnak is megoldod csak egy nagy keverőedény(betonkeverő ideálisabb) egy vízimérték kell meg 1 hétvége és kész is.

2012. júl. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

minden ilyen művelet alapja szerintem a betonozás...attól lesz egyenletes a felület...és nem utolsó sorban a földön át tudja magát fúrni sok szépség (pl egérke is) sőt még vízzárórétegként is működik, magyarul nem lesz vizes a felület amit ráraksz.


de pl a linóleum egy alternatíva lehet...


faburkolatot nem tanácsos közvetlen a földre tenni, mert gondolj bele...esik az eső...beszivárog a földbe, a ház alá is bejut, amit a fa felvesz és szép...penészes lesz, ami nem feltétlen egészséges dolog :) pont ezért betonoznak minden szobát, nem csak az egyenletes felület miatt amit ki lehet vele alakítani.

2012. júl. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!