Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mennyivel növelné meg ez a...

Mennyivel növelné meg ez a villanyszámlát?

Figyelt kérdés

Elektromos kandalló

2000 W fűtési teljesítmény

Túlfűtés elleni védelem

Kompakt méret: 505 mm széles, 665 mm magas, 255 mm mély

Valódi láng effektussal

4 kerékkel könnyen gurítható

Fekete szín

220-240 V 50 Hz


2012. júl. 29. 09:55
 1/7 A kérdező kommentje:

már megvan a válasz.

akkor az lenne a kérdésem h tapasztalata van valakinek?folyamatosan ennie kell?mennyi idő alatt fűti be a szobát stb?

azert nem szeretném éjjel nappal mentetni.

2012. júl. 29. 09:59
 2/7 anonim ***** válasza:

A szoba akkor marad meleg, ha folyamatosan fűtesz.

Ha a falak hidegek maradnak, akkor csak addig komfortos az érzet míg megy a fűtés. Nagyon drága mulatság.

2012. júl. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Látom megvan a válaszod,de azért leírom,mert egy okoskodó idióta vagyok. :)

Ha 2000 Wattos,akkor az 2 Kilowattot eszik meg egy óra alatt.És a villanyszámlát KW/h-ra fizeted.Ha egy KW/h 100 forint,akkor egy óra alatt 200 forintot fog megenni.Ha 8 órát megy,akkor pedig 1600 forintot naponta.

De az 1kw/h árát nem tudom én,csak írtam egy számot.

2012. júl. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért nem eszik olyan forrón a kását! A 2 kW valószínűleg a maximális teljesítmény!

Nyilván van rajta fokozatkapcsoló is!

A kályha ennek megfelelően egy bizonyos hőmérséklet elérésekor kikapcsol és ha hűl a szoba, akkor visszakapcsol!

Ha a legmagasabb fokozatra kapcsolod (jó meleget akarsz) és amúgy elég hideg van, akkor (szinte) folyamatosan fűteni fog, ha alacsonyabb fokozatot kapcsolsz, és még amúgy sincs nagyon hideg, akkor lehetnek elég hosszú szünetek is a fűtött szakaszok között, vagy be se kapcsol!

Minden esetre ez a fűtés nem valami gazdaságos, maximum kiegészítő fűtésre használnám!

2012. júl. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Lehetséges,hogy a maximuma 2000W. De vajon mennyit érhetnek az alacsonyabb fokozatok egy 2000-es fűtőtesten? Igazából elektromos fűtés tapasztalatom nincs,de érdemes a maximummal számolni.
2012. júl. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5-nek

Én például garázsfűtésre használom a legkisebb fokozaton, a lényeg, hogy ne legyenek télen mínuszok!

2012. júl. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Most kb. 55 ft= 1 kwh áram.
2012. júl. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!