Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Melyik a jobb ülőgarnitúra: a...

Melyik a jobb ülőgarnitúra: a bőr, a műbőr vagy a kárpit?

Figyelt kérdés
Élettartam, tisztíthatóság stb. szempontjából. Tapasztalatok?
2012. aug. 21. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Karpit! A bor, mubor kikopik, melegben beleizzadsz, s nem tudod ugy takaritani sem, erzekenyebb, mint a karpit. Fugg attol is, hogy hova kerul, mennyire lesz hasznalva pl.?
2012. aug. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Mindennapos használatban lenne, tévézéshez. Eddig kárpit volt, viszont le kellett takarnom, mert minden kosz meglátszott rajta. A bőrt és a műbőrt nem ismerem, de úgy gondoltam, könnyebb lehet takarítani...(van egy 3 éves lányom, aki nem kíméli)
2012. aug. 21. 22:48
 3/7 anonim ***** válasza:

kb 10 evig karpit ülögarniturank volt. Pontosabban anyosom vettette (valasztotta) a ferjemnek meg elötte, ki tudja mikor. Most is megvan, hasznalaton kivül, szinte ujszerü allapotban. Vilagoszöld alapon mintas. Nagylanyom 3 eves koraig hasznaltuk. Sar azert nem erte, de nem nagyon foglalkoztam vele, mivel sosem tetszett. A tisztitasa annyi volt, hogy neha sima porszivoval kiporszivoztam.


Most egy eve egy hasznalt mübört vettünk, egyszinüt, vilagosat. Mar ugy vettük, hogy "kiültek" - ahol gyakran ültek, ki van kopva. Igy letakartuk pleddel, igy senkit sem zavar. Ferjem nem volt hajlando ujat venni, nekem pedig nagyon fontosak a szinek, igy mar alig vartam, hogy nekem tetszö, meleg szinek vegyenek körül, igy nagyon örülök neki. :) Kislanyomnak is tetszik, föleg, amiert ugralhat ezen is - mivel nagyon olcso volt, nem sajnaljuk, ennyit meger. Lemoshato, de 1 ev alatt a vasarlason kivül csak egyszer töröltem csak at nedvesen. Mivel sarosan nem jarunk a lakasban, cipö bejaratnal levetve, nem eszünk nyomot hagyot a kanapen (pontosabban a ferjem csipszet mindennap), miert lenne koszos? Csokis sem lett meg, ennel ovatosabb a lanyunk is. Filctoll es hasonlo foltokat persze azonnal lemosom, mihelyt eszrevettem.

Rendes börröl: ugy tudom, a nap kifakitja, ha rendszeresen ugyanoda rasüt, es ugyanugy kikopik, ha mindig ugyanoda ülnek ra. Bar, ez biztos a bör fajtajatol is függ (?).

Tehat a tapasztalataim szerint a mintas karpit a legkevesbe kenyes, de sztem szörnyen nez ki. Egyszinü karpiton, föleg, ha vilagos, minden meglatszik sztem, akkor mar jobb a bör-mübör egyszinüben, ami lemoshato - hatranya, hogy kifakul.

2012. aug. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A bőr nagyon elegáns,csak nyáron izzadsz télen meg lehet hideg is.

A műbőr nagyon proli.

A kárpit meg olyan átlagos csak praktikus.

2012. aug. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

hát mi sima kárpitosat csináltattunk, és lehet, hogy műbőr kellett volna, mert azt könnyebb letörölni kisgyereknél...

de mindegy melyiket választod, világosat csak akkor, ha nem eszel iszol a közelében!

2012. aug. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a bőr. A kárpitozott kanapékat nehéz tisztítani, az ember nem is nagyon áll neki, pedig az jól magába szívja az izzadságot, port.. no meg hamar kikopik. A műbőr egyrészt nagyon rossz tapintású, másrészt mivel a felülete rétegzett műanyag, pár éven belül elkezd lepörögni a felső réteg.

Persze a bőr sem örökéletű, de pl. a mi tízéves garnitúránk még egyáltalán nincs kikopva, egyedül a cica hagyott rajta körömnyomokat. Persze ehhez hozzátartozik, hogy azért negyedévente kap egy nagy adag babaolajat, mert ha hagynám kiszáradni a bőrt, akkor nyilván már megindult volna róla a festék.

2012. aug. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk 10 évig volt plüss szerű huzat az ülőgarnitúrán (eredeti). Anyukám minden évben tisztítógépezte, mert elkoszolódott. Ezáltal kis is kopott. 10 év után 2 helyen kiszakadt. Fél éve áthúzattuk, műbőr de a boltokban ezt textilbőrnek hazudják, na mindegy. A kárpitos felvilágosított ezekről. Minőségi műbőr, nem hideg és nem izzadunk bele, a legjobb mértékű kopásállóságú. Nem volt a legolcsóbb. Nagyon szeretjük, könnyű tisztítani. Egyetlen egy "gond" van vele, hogy egy évben háromszor, külön műbőrre való ápolóval be kell kenni, hogy beszívja, mert ha a nap kiszárítja, akkor ki fog szakadni. Ha karban van tartva szinte örök életű. Gondolom azért a valódi bőrt is kell ápolni időnként, mert az arra is igaz. A kárpitos mondta, hogy nagyon jó állapotú a belső része az ülőgarnitúrának, sőt tömörfa alapja van. Ezért érdemes lesz majd még áthúzatni a jövőben is.
2012. aug. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!