Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Nektek mi a véleményetek az...

Nektek mi a véleményetek az ilyen ruhatárolási megoldásokról?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

Nektek nem túl zsúfolt, vagy furcsa esetleg hogy ilyen nyitott, vagy hogy ennyire szem előtt vannak a cuccok?



2012. szept. 6. 16:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Amíg az egyetemista albinkban nem volt bútor mi is így tároltuk. Hosszú távon nem jó, mert minden beporosodik, amit nem mosol gyakran. Amúgy nem zavaró, de nem praktikus.
2012. szept. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem nem tetszik, mert én olyan fajta vagyok, hogy nem szeretem, ha a cuccom közkincs.(ennek talán az az oka, hogy elég rendetlen vagyok)Átmeneti állapotnak oké, de tartósan nem tárolnám így a ruháimat.
2012. szept. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Zárt gardróbszobában oké, de egyébként nem praktikus, mert a ruhák beporosodnak, plusz a válluknál ki is fakulhatnak.
2012. szept. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ezt mi is próbáltuk már, nem igazán jött be sajnos. Nem tartom túl esztétikusnak, se praktikusnak. Szerintem ez a megoldás nem sima szobákba illik, hanem inkább gardróbszobába.
2012. szept. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Nekem ez lenne a lehető legjobb megoldás :) Átlátnám legalább a ruháimat és nem szórnám ki minden reggel őket a földre, hogy megtaláljam azt, amit épp fel akarok venni :D Mondjuk egy nagyobb, mélyebb szekrénnyel is megelégednék :D :D :D
2012. szept. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én megcsináltam ezt a megoldás, és sokkal egyszerűbb felakasztani a ruhákat, mint szépen összehajtogatni, vagy így nem kell nekem se kirámolni a szekrényt:)
2012. szept. 17. 14:31
 7/12 TappancsMancs ***** válasza:

Az összehajtogatás és szekrénykirámolás szerintem nem indok egy ilyen "megoldásra". Ha nem szeretsz hajtogatni mint én se feltétlenül, akkor tegyél több ruhát vállfára. Én csak a vékony kis dolgokat hajtom polcra, pólókat és ilyesmit. Ing és hosszú ujjú pólo már megy vállfára. Attól mert nem szeretsz hajtogatni még nem kell a szekrényt mellőzni mert semmi köze hozzá. :) Én is pl amit tudok kt okból is vállfára teszem. Egyik hogy a hajtogatást elkerülöm, másik hogy ahogy kiveszem a gépből egyből megy a vállfára és úgy szárad. Ha megszáradt ahogy van mehet a szekrénybe. De a vállfa szerintem nem indok rá hogy ne szekrénybe hanem így szabadon legyenek a ruhák. Vegyél több olyan szekrényt ami akasztós vagy alakítsd át a polcosokat akasztósakra ha elég mélyek a vállfákhoz. A ruhakeresős szekrénykirámolás az meg abból adódik, hogy rumlisan pakolsz a szekrénybe. Ha nem tudod átlátni mi van benne az rumlis. Ne pakolj egymás mögé, illetve hátulra olyanokat amit gyakrabban hordasz és akkor látod elől ami kell neked. A ruhák közötti válogatás is egy dolog de ezért kipakolni a szekrényt és főleg kiszórni a földre válogatás miatt, ez csak az átláthatatlan pakolásra utal.


Az első úgy néz ki mint egy előszobai fogas, amikor sok vendég jött és ezért sok a kabát és cipő és csizma. A második meg úgy néz ki mint egy ruhabolt ahol kitesznek mindent, vagy egy varroda vagy mosoda ahol szintén csak álló fogasokon van minden, hogy láthassák de onnan viszik is hamar. Érdekes hogy a másodiknak a linken látható neve "gardób szekrény". :) Hát csak ez nem szekrény hanem egy sima fogas. :)


Összességében mindkettő olyan mintha nem tellene szekrényre. Csóringer berendezetlen és rendetlen megoldás. Amúgy a gyakorlati tapasztalat szerint mindig több szekrényt érdemes venni mint amit kiszámolgat az ember. Pont azért hogy legyen hely bőven és akkor nem lesz bennük rendetlenség. Ha nincs elég hely a ruháknak akkor az akasztós szekrény sem segít a helyhiányon. Szóval a megoldás hogy több szekrény és inkább lazábban legyenek a ruhák, hátulra ritkán használtakat tenni, csoportosítani mindent hogy ne keverve leyenek, és amit lehet akasztókra tenni mert azokon "lapozhatod" hogy mit vennél fel.


Ez pl rumli. :) Ennyi ruhát/cuccot több helyre kéne tenni:

[link]


Itt már sok a hely ennél biztos lehet sűrűbben is, de még mindig átláthatóbb. Viszont van hely újabb ruháknak.

[link]

2013. febr. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 TappancsMancs ***** válasza:

Ez a normális példa. Van elég lazaság az áttekinthetőséghez.

[link]

2013. febr. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 TappancsMancs ***** válasza:
Ja a linket képekhez még annyit hogy olyan gardróbot kell venni ami több akasztósból áll mint a képen. A képeket csak azért mutattam hogy látszódjon a hely mennyisége rajtuk. Gardróbból amúgy van részenként vehető és ha kell veszel két akasztósat egy helyett és a dolog megoldva.
2013. febr. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 TappancsMancs ***** válasza:
Ja még valami ha többet tennél fogasokra és még akár a vékony nyári ruhákat, pólókat is akkor vegyél olyan vékony lemezszerű műanyag fogasokat. Az kevesebb helyet foglal mint a vállszélesített fogasok. Akkor jól elférnek akár a pólóid is beakasztva. Csak számold ki vagy akár próbáld is ki mennyi ruhád van és hogy férnek el ha beakasztgatod. Kb 1,5x mennyiségű szekrényt vegyél hozzá.
2013. febr. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!