Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Egy 14 éves lánynak túlzás...

Egy 14 éves lánynak túlzás egy 180x200-as méretű ágy?

Figyelt kérdés
Nyáron kapok új szobát, és rengeteg ötletem van már, csak az a baj hogy a legtöbb ágy ami tetszik mind 180x200-as? Anyukámnak még nem mondtam, nem tudom mit szólni, egy kicsit én is túlzásnak tartom. Mit szóltok? Normális véleményeket írjatok, ez csak egy kérdés :)

2012. szept. 29. 17:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%

Az ágyat általában nem 1-2 évre vesszük. 4-5 év, s valakivel szeretnél éjszaka osztozni az ágyon, s akkor már-már szűk is lesz:)

De mondd azt, ha vendégek jönnek, akkor jól jön ez vendégágynak is:)!

2012. szept. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Nem túlzás,sokkal kényelmessebben lehet rajta aludni,mint mondjuk egy 200/90-esen nekem is nagy ágyam van már régóta. 17/F
2012. szept. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Egyáltalán nem. Ha a pénztárca engedi, érdemes azt venni. Pár év múlva már úgyis engedik majd vélhetően, hogy komoly kapcsolatod legyen, tehát úgyis le kéne cserélni az ágyadat.

Kivéve, ha úgy tervezik, hogy lakást kapsz majd 18-20 évesen.

2012. szept. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Shai-Hulud ***** válasza:
74%

Attól függ, mekkora vagy? Ha nagyon széles, még kicsi is lehet. :-DD


De ne aggódj, a 180-as ágy két embernek is bőven kényelmes.

2012. szept. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%

vannak 140 és 160-as ágyak is a legtöbb gyártónál ugyanabból a fazonból, amiből 180-as.


Ezek is alkalmasak 2 személynek, a 140-es mondjuk másfélnek. ;-)


Sztem egyelőre felesleges egy valóban dupla ágy, hiszen többnyire egyedül fogod használni.

2012. szept. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%

Most még valóban felesleges. De ha azt vesszük, hogy pl 3-4 év múlva már lehet hogy a barátoddal alszol benne, akkor ha a szüleid engedik, nyugodtan! :)


Mondjuk másra is lehetne költeni, az árkülönbözetet. :)


Ha van kedved, írd le a többi ötleted, és ha igényt tartasz rá, én is szívesen írok :)

(imádom a lakberendezést)

2012. szept. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%

Most nem is ha a pasidat viszed, de ha barátnőid átjönnek aludni, ha vendégek jönnek hozzátok, akkor azon pl. egy pár már el tud aludni.


Nekem mindig dupla ágyam volt 10 éves koromtól kezdve, igaz, akkor még kihúzható kanapé, pedig sose vittem pasimat. De unokatesómnak is franciaágya volt és tökre szerettünk ott lenni, volt olyan, hogy négyen feküdtünk sorban az ágyban aztán filmet néztünk, beszélgettünk meg ilyen pizsi party volt.


Szerintem tök jó. Az ágy, ha normálisat vesztek, tényleg nem egy-két évre szól.


Bár attól is függ, mekkora a szobád, mert nekünk pl. most a 15 négyzetméteres hálószobánkban van 160x200-as ágy, bőven elég alváshoz meg minden, de eléggé nagy, egy 180x200as meg hát még nagyobb...


És nekünk ez csak hálószoba, azért a te szobádnak sokkal több funkciót el kell látni, nehogy megbánd, hogy egy böhöm ágytól nem lehet normálisan rendezkedni, folyton kerülgetni kell vagy átmászni rajta.


Én mikor üres volt még a szoba én is 180x200-as ágyat akartam, de abból, amit végül választottunk nem volt, meg akkor még hogy mekkora gardrób lesz, meg hemdőke, meg fene tudja, aztán ahogy bekerül az ágy, meg a két éjjeli szekrény láttam, hogy ja, hát nem kell ide annyi minden..

2012. okt. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
hendőke*
2012. okt. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%

Hát nem tudom, szerintem túlzás, nekem komoly párkapcsolatom van, ráadásul a párom elég nagy darab, de "csak" 140 széles az ágyam, és abszolút kényelmesen elférünk rajta. Ha egyedül alszom (mert azért nincs itt minden nap), még kicsit "elveszettnek" is érzem magam.

(Ráadásul két évig aludtunk 120-as ágyon, azon is tök jól elfértünk, mondjuk tény hogy ez a szélesebb azért kicsit jobb.) Anyukám és a párja (akik ugye nem a tizenéves korosztály) is 140 széles ágyon alszanak teljesen jól.


Szóval a kérdésedre válaszolva, szerintem túlzás egy 14 évesnek ekkora marha nagy ágy. Ahogy egy előző válaszoló írta, általában minden bútorboltban ugyanaz a fazonú ágy több méretben is kapható, nézz 120, 140 (vagy ha ragaszkodsz az ilyen királyi fekhelyhez, akkor 160) széleseket, ha más nem, készíttessetek ágyat asztalossal! Ő aztán olyat készít neked amilyet csak megálmodsz.


19 L

2012. nov. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mi az a hendőke?
2012. nov. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!