Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Csajok/hölgyek! Nektek milyen...

Csajok/hölgyek! Nektek milyen az ideális konyha színe? Segítesz?

Figyelt kérdés

Tavasszal lesz aktuális a konyha tervezés, de én mint nő fogom eldönteni és ebben kellene apró segítség mint például, milyen az ideális szín? Nekem talán a citromsárga tetszene és díszítésként díszfal vagy nem is tudom pontosan mi a neve olyan mint a tégla de mégsem szürke színű!?ha tudjátok mire gondolok akkor nektek hogy tetszene? A kiegèszítők érdekelnének mint pl tányér, edény, evőeszköz kiegészítő merítő kanál,pohár stb milyen színek legyenek? Legyen színes? Mindenből kevés (citrom, narancs,pink,kék,zöld) vagy csak válasszak ki egy színt és ahhoz vegyek mindent!? Annyi szép dolgot látni bevásárló központokban de mégsem szeretnék túlzott színkavalkádot!


Másik problémám hogyha bemegyünk a lakásba egyből a konyhába érkezünk, hogy lehetne ezt elkülöníteni? Gondoltam egy plafont földig lérő függönyre de nagyon tanácstalan vagyok, lesz elószoba falunk már ott egyből levesszük a kinti cipőt kabátot szóval ez ügyben kérnék tanácsot!


2012. okt. 1. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én nemrég vagyok túl a konyha tervezésén, ugyanígy beleértve a tányérokat, poharakat kiegészítőket stb. Nekem viszonylag elég nagy a konyhám, és 2 ablakom is van rajta tehát elég világos.

Régóta nagyon tetszettek a sötét bútorok, világos kiegészítőkkel kombinálna. A konyhával sem volt ez másképp, bár sokan mondták hogy jajj ebbe ne vágj bele, minden meg fog látszódni... hát azt kell hogy mondjam nem így van. A konyhabútor alapvetően wenge színű (sötétbarna), a fiókok, a szekrények ajtaja fekete fényes. Vannak a falra felfúrva is szekrények. Ezek felfelé nyílnak, de üvegből van az elejük. tök jól néz ki összességében, és abszolút nem látszik meg rajta semmi, vagy ha igen, akkor az más színűn is ugyanúgy meglátszik. pl.: pörköltszaft! :)

A hűtőm fekete, a többi ilyen holmim inox.

A tányérjaim: lehet kapni bárhol luminarc márkájú tányérkészletet nekem a fekete-fehér inkább szögletesebb jellegű van. Pohár normál átlátszóak. a kv-s illetve teás poharak, amik illenek a bútorhoz, ill. étkészlethez, tehát van ebből is fekete-fehér!

Amikor eljött először a család, szépen meg fog terítve, és mindenki ámult bámult h milyen jól néz ki, pedig nagyon ellenezték a fekete tányérokat.

Megmondom őszintén ez a túl színes szerintem nem illik konyhába. Sem pohár sem semmi tekintetében, bár persze ez ízlés kérdése.

Azt, hogy hogyan válaszd el az előszobát a konyhától, a függönyt jó ötletlenek tartom, bár én 2 db földig érő függönyt raknék fel, elválasztanám őket és kikötném. Remélem érthető h mire gondolok! :) Így szerintem tök elegáns, Nekem az összes ablakon lévő függönyöm így van! :)

Egyébként nekem ez a sok sötét cucc vajszínű szőnyeggel (parketta+csempe is vajszínű) szobanövényekkel (vajszínű kaspók) vannak feldobva.

2012. okt. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Nekem nagyon sötét a konyhám és a bútor is sötétbarna, úgyhogy a falnak nagyon világos vaníliasárgát választottunk. A pult színe is világos.

Én nagyon szerettem volna, ha az egyik fal zöld (avokádózöld), de azt leszavazták :)

2012. okt. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a fehér falakat szeretem, mert így tudom változtatni 2-3 évente textilcserékkel, képekkel vagy új tányérokkal miegymással a hangulatot. Nálunk a konyha elég tágas, a padló nagyon sötét nagyméretű járólapokkal burkolt, a konyhabútorok, szekrények fehérek, az étkező sötét. Ezek mellé a vidám színeket (piros, sárga, türkiz, almazöld) szeretem amolyan szétszórt kis mennyiségben.

Nálunk is egybe van a konyhával az előszoba és úgy oldottuk meg, hogy egy csak belógó válaszfal van a bejárati ajtó mellett, ami egyben előszobafalként üzemel.

2012. okt. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elválasztásra szerintem a függöny nem lenne a legjobb megoldás, viszont dísztéglafal, kiegészítve üvegtéglával helyenként szerintem nagyon szép lenne :) Megmutatom az álomkonyháim (nekem hasonló lesz) hátha tetszik :)


[link]


[link]

2012. okt. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A legjobb ha választasz egy domináns színt, ez minél több mindenben legyen benne vagy annak az árnyalatai és ahhoz választasz 2-3 másik mellékszínt. Mellékszíneknek érdemes a natúr fát, a fémet és a fehéret választani ,mert ezek az evőeszközökbe, a konyhapultban és a háztartási gépek színeiben általában megjelennek, de a fantáziád adja a határokat. Nálunk cappucino színű lett a konyha és imádom. A tányérkészletben, bögrékben és a terítőben mind van egy kis kávé vagy cappucino szín ez a domináns. A konyhabútor natúr világos fa, és a cukor, só és egyéb tartok is fából vannak nagyon szép. Én inkább a fal színével, a PVC színével különíteném el az előszobát a konyhától. A függönyt nem fog fényt engedni az előszobába és mindig széthúzva fogod tartani. De ha csak a fal színe változik meg a járólapé akkor is látszik a "határ". A függönyt max. úgy tudnám elképzelni hogy nem földig érő,hanem csak egy 30-40 cm apró felső függöny jelezné, hogy másik helység következik.
2012. okt. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!