Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Textilbőr sarokülőnk 3 év...

Textilbőr sarokülőnk 3 év után elkezdett repedezni. Érdemes áthúzatni valódi bőrrel?

Figyelt kérdés
esetleg árakat tudok (vidéken)? a varrásnál és néhol az ülőrészeken is repedezik, de ezt még csak közelről látni ha jól megnézzük. Annyira megszerettem és eladni nem akarjuk...beszéltük h valódi bőrrel kéne áthúzatni. Nagyon drága? egyébként 120ért vettük ezt 3 éve és azt mondták rá a bútorboltban, hogy ilyen textil bőr lenne ez. Hát úgy néz ki 3 évet bírt...

2012. okt. 14. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
6 évvel ezelőtt húzattuk át bőr ülőgarnitúránkat 3+2-es, mi is azért,mert nagyon masszív darab volt és megszerettük,de az ára nagyon borsos volt.180 ezer volt a bőr és a munkadíj együtt.Akkoriban mi is gondolkodtunk azon,hogy veszünk helyette texilbőrt 160 ezerért,de alaposabban megvizsgáltuk és láttuk,hogy a szerkezete is elég ócska.Ez a bútor már 20 éve szolgál bennünket-használtan vettük ráadásul,szerintem legalább 30 éves,azaz az eredeti bőrözés kb 25 évet bírt ki.Az mégse három.Ha meg ez az újabb bőrözés csak a felét bírná ki,mint az eredeti változat,akkor az még mindig 12 év,azaz kb 15 ezer/év,szemben azzal,hogy veszünk egyet 160-ért 3 évre,azaz több,mint 50 ezer/év. Szerintünk nekünk megérte áthúzatni.De a textilbőrt nem ajánlom,akkor inkább vegyetek másikat.
2012. okt. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez textilbőr és valódi bőrrel szeretnénk áthúzatni. Mit gondolsz? érdemes vagy inkább vegyünk egy igazi bőrt használtan? 100 körül már láttam szépeket.
2012. okt. 15. 09:29
 3/6 anonim ***** válasza:
A textilbőr is sokáig bírja, csak ápolóval be kell kenni többször egy évben, hogy ne száradjon ki. Egyébként a bőrt is kell majd kenni.
2012. okt. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ápolni kell, de a fura az egészben, hogy ott ahol állandóan ülünk semmi baja, nincs berepedezve és a varrásnál sem jön szét...viszont ott ahol nem szoktunk ülni mert a tv-t onnan nem olyan jó nézni, csak ha vendég jön az ül oda, na szóval ott kezdett a bőr berepedezni és a varrásnál is szétjönni, de nagyon meg kell nézni hogy lehessen látni, szóval csak nagyon közelről lehet látni egyenlőre....120ért vettük, beszélünk egy kárpitossal hogy valódi bőrrel mennyiért húzná át....ha 100ból kijönne az talán még jó lenne, mert néztünk valódi bőr ülőket használtan és 150-200 körül vannak...
2012. okt. 15. 21:40
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyébként Orgeon sarokülőről van szó, olyan mint a linken van vagy vajszínű/krémszínű. [link] ja és itt 173ezer mi meg 3 éve 120ért vettük...felment az ára és ennyit ért...
2012. okt. 15. 21:47
 6/6 A kérdező kommentje:
*bocs elírtam: 'olyan mint a linken van csak a miénk vajszínú vagy krém (nem tudom pontosan)'
2012. okt. 15. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!