Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen széles lehet egy polc?

Milyen széles lehet egy polc?

Figyelt kérdés

Szeretnék készíttetni egy szekrénysort a lakásomba. Meg is terveztem, és gondolva a jövőre - hátha egyszer egy széles képernyős tévére is szert teszek - hagytam egy 1 x 0,8 méteres részt a terven.

Hogy addig se éktelenkedjen ott a hatalmas üresség, szeretnék oda polcokat csináltatni, de nem tudom, hogy az 1 méter hosszú polc kellően strapabíró-e.


Egy hasonló szekrénynél kérhető 1 méteres polc alátámasztás nélkül?

[link]



2012. okt. 27. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem 80 cm hosszú a polc, a könyvek alatt enyhén meghajlik, a poharak alatt egyáltalán nem.
2012. okt. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kalmj ***** válasza:
Csináltatni bármit lehet. Néhány miliméterrel vastagabb polcok és kész.
2012. okt. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én is csak 80 cm-es polcokat találtam a lakásban, ezért is kérdeztem. Aztán ma találtam egy jó masszív szekrényt a munkahelyemen, aminek 90 cm-es polcai voltak.


De arra nem gondoltam, hogy vastagabb is lehet az anyag! :) Köszönöm!

2012. okt. 27. 20:04
 4/5 anonim ***** válasza:

Milyen mély lesz a szekrény? Nem mindegy. Pl ha 35cm, akkor nem igen tudod könyvekkel telepakolni, bár eltörni nem fog, csak meghajlik. De lehet méteres a polc.

Ami a vastagságot illeti, forgácslapnál a következő méret 22mm, ill. 25mm. Előfordulhat, hogy nem lesz abban a színben,ha lesz is lehet, hogy rendelni kell. De gondold meg, hogy két vagy három polc miatt kifizetnél-e egy egész táblát?

2012. okt. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Még alakulóban van a dolog, de a kapott válaszok alapján elvileg megoldható a dolog. (Nagy súlyokat amúgy sem akarok a polcokra pakolni.)

Majd a végleges változatról meg megkérdezem a választott szakit. Köszi még egyszer mindenkinek.

2012. okt. 29. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!