Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Miért pukkant szét a 10...

Miért pukkant szét a 10 literes kisbojler?

Figyelt kérdés

Most az egyik ismerösömnek szereltem fel mint laikus kisbojlert. Minden szépen felraktunk, (áram alá még nem helyeztük) de elindult a víz töltés és 2 perc után nagy pukkanás és a bojler szétnyomodot és a viz kifolyt.

Apukám azt mondta meg kellett volna nyitnunk a kézmosonál a meleg vizet, hogy a levegő tudjon hová tágulni.

Szerintetek is ez lehetett a hiba?



2013. jan. 8. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Így van ezt hibáztátok el de nem ez a hiba! Hol a biztonsági szelep amin keresztül ilyenkor lefúj a bojler? Felszereltétek? Anélkül esélyed sincs üzemeltetni!

Bojler helyes feltöltése úgy zajlik hogy megnyitjuk a legtávolabbi melegvíz csapot és ha azon folytonosan folyik a víz elzárjuk így fel lesz töltve a rendszer.

De ettől a hibától még nem kellene eldurrani a bojlernek, valószínüleg túl nagy a rendszerben a nyomás sőt ezért legközelebb egy nyomáscsökkentőt is kell tenni a hidegvizes oldalra a biztonsági szelep elé.

2013. jan. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 waland ***** válasza:
94%
Milyen kisbojler? A hagyományos szögletes hajdú? Csak mert azt nem szabad nyomás alá helyezni. A saját csapjával kell felrakni, aminél mindkét csap hideg vizet nyit, csak az egyikből a bojlerba megy. A kisbojler soha nincs nyomás alatt, mert ha elzárod a melegvíz-csapot, akkor a nem tud víz folyni bele. Ha hagyományosan belekötöd a hálózatba, akkor legfeljebb a 10.-en nem durran el, de ott is csak azért, mert ott már csak csörgedezik a víz.
2013. jan. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Bizony, ahogy Waland írja, ezek nyílt rendszerűek!
2013. jan. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Átfolyós vízmelegítőt helyeztél nyomás alá...nem olcsó tandíj...főleg,ha új volt.
2013. jan. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A második írta helyesen!!
2013. jan. 9. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A másodiknak annyit írnék hogy ez itt hagyományos szögletes és Hajdu is, [link] még is nyomás alá helyezhető, a kérdező ismerősének meg annyit, hogy ezért ne dolgoztasson románokkal!


-Atombombát csináltál már?

-Ki? Én?

-Igen te!

-Há' má' hogy ne csináltam volna! Otthon mi vagyunk a sógorral a legjobb atombomba készítők! Nálunk nem csinálnak ám ilyen szar atombombát mint ti!


Na kb. így álltál neki a vízmelegítőnek.

2013. jan. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen igazatok van. Egy sima egykaros mosdó csapteleppel szeretük volna üzemeltetni.

Az eredeti csaptelepet nem szereltük fel hozzá.

2013. jan. 9. 10:25
 8/10 anonim ***** válasza:

És ennek amit felszereltetek, műanyag tartálya van,

és ezért sem bírja a nyomást!

Amúgy megjavítható, ha szétszeded.

2013. jan. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 waland ***** válasza:
A mostaniaknak nem tudom miből van a tartálya, de a régieknek rézből volt, két darabból forrasztva. Nekünk is nyílt szét, csak az időtől (volt vagy 25 éves), de simán újraforrasztottuk (vízvezeték szerelő családba születtem).
2013. jan. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A bojlert kidobtam a ganéra. Használt volt amugy, csak szeretem volna más helyre átszerelni.
2013. jan. 11. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!