Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Egy 56nm-es lakásba miyen...

Egy 56nm-es lakásba miyen folytonégő kályhát vegyek?

Figyelt kérdés

Az Ohra típusú német kályhát néztem ki,mert azt ismerem is egy kicsit,de nem tudom, hogy melyikkel tudnék kellő meleget csinálni egy 56nm-es lakásban.

Ebből elvileg van 4,6 és 8 kilowattos változat külömböző kinézettel.A 8 kW-os(azaz 7900W-os) biztosan elég lenne,de vajon a 6kW-os is? A 4kW-os már szerintem nem lenne elegendő 2 szobára,fürdőre,konhára.



2013. jan. 11. 21:31
 1/9 anonim válasza:
68%
Hol vettél te 56 nanométeres lakást ?!
2013. jan. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%

lewy224477 - rajtad kívül szerintem mindenki értette a kérdést.


Attól függ nagyban, hogy a lakás hőleadása mekkora. Gondolok a falak vastagságára, hőszigetelésére, nyílászárók állapotára és a födém hőátbocsájtására.

Egy kályha egyébként sosem lehet "túl nagy", minden kályha képes a névleges teljesítménye 25 %-ának a leadására is.

Én nyugodt szívvel a 8 kW-osat ajánlanám, ha a pénztárcád megengedi.

2013. jan. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, a négyzetméter akkor legyen m2.
2013. jan. 11. 21:56
 4/9 A kérdező kommentje:

Ez sajnos egy szigeteletlen régi építésű panellakás,elég rossz szigeteléssel és nagy hőleadással.

Tudtok egy oldalt, ahol meg lehetne nézni az Ohra kályha típusokat egyszerre?

2013. jan. 11. 21:59
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem kötekedésből írom, de egy panellakásba hogyan akarsz kályhával fűteni? Az égéstermék elvezetést hogyan oldod meg, illetve mi történt a jelenlegi fűtéseddel (gáz, központi, távfűtés)?
2013. jan. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát úgy akarok kályhával fűteni, hogy lehet kályhával fűteni, mert vannak kémények, meg fatárolók, ilyesmik.Itt lehet,ezekben a lakásokban.Cirkó van használatban jelenleg,de az sokat fogyaszt.
2013. jan. 11. 22:14
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezt vedd meg!...:)


[link]

2013. jan. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
üdv,en egy 4,6 kw-os ohra kalyhaval futok 3 szobat,a nyilaszarok elég rosszak,megis képes befuteni a helyisegeket.ellőttem hozzaszolo nemtudom miert pont egy nemetorszagban elado kalyhat kinal neked.egyebkent az ohra nagyon jo tipus.
2013. jan. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólást.

Valóban csupa jót hallottam én is az Ohráról azért is keresek pont ilyet.

2013. jan. 14. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!