Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Gáztűzhely és konyhabútor...

Gáztűzhely és konyhabútor közé milyen szigetelőanyagot tegyek, hogy a búturlap ne forrósodjon fel? Kb.4-5 mm helyem van. Hol kapni ilyet? Házilagos barkácsolás is érdekel.

Figyelt kérdés
2013. jan. 12. 22:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekünk a tűzhely és a szekrény közt azbesztlap van. Kb 5 mm vastag.
2013. jan. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

azbesztlap volt nekem is az előző lakásban

van hőtükröző fólia is

2013. jan. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 kunu lenke ***** válasza:
72%
Szia.Ma már lehet kapni tűzálló gipszkartont is amin piros felirat van,de magában bármelyik gipszkarton alkalmas akár a sima,vagy az impregnált(vizes helyiségbe való)vagy a tűzálló mert maga a gipsz tűzálló anyag!
2013. jan. 12. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
de a karton nem szóval marad a "tűzálló gipszkarton" elnevezési anyag
2013. jan. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

-Az azbeszttel az a bajom, hogy nem túl környezetbarát. Jó, tudom, odarakja az ember és nem csinál az ott semmit, de azért mégis...

-A hőtükrös fólia-állítólag-csak a radiátorok mögé jó, egy idő után átveszi a hőt, én pedig sokat használom a sütőt, hét napból ötször kenyeret sütök benne.

-A gipszkarton nagyon jól hangzik, teljesen kézenfekvő, nem is tudom miért nem jutott eszembe:)


Kösz a válaszokat!

2013. jan. 13. 11:14
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Ugye tudjátok, hogy az azbeszt rákkeltő?
2013. jan. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 szokratesz ***** válasza:

a legvékonyabb gipszkarton 9 mm. egy tábla elég húzosáron van. hogy fogod betenni az 5 mm-es helyre? Egyébként egy erre a célra készült aluminium lécet tesznek be a tűzhely és a bútor közé.

S ha most azt kezditek el mondani, hogy az jól vezeti a hőt akkor felesleges mert én is tudom. de a bútorlapnak tűzhely tetején főlő edényektől semmi baja nem lesz, a sütőben pedig max 200-250 c. van aminek nagy része az erre kialakított résen át távozik hátul és felfelé.

Sokkal fontossabb inkább a bútorlap korrekt szegése mert a vizet jobban nem szereti mint a hőt. Javaslom, hogy ABS gépi szegéssel zárasd le a kényes részeket. Az alulécet pedig sziloágyba helyezve fel kell csavarozni a munkapultra.

2013. jan. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Grenaisol táblák, nemrég hozták be magyarországra. vékony és teljes mértékben hőálló mivel a kandallóknál is ezt használják. ezenkívül környezetbarát
2014. nov. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
2018. nov. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9/9 Köszönöm! Talán az autóm motorterét is beborítom vele az utastér védelmében.
2018. nov. 16. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!