Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen markaju festeket...

Milyen markaju festeket vegyek szoba lefestesehez?

Figyelt kérdés
Ami nem tul draga es jo.
2013. jan. 27. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:
ami jó és viszonylag jó áron van, az a Hobby Dekor, de a színválaszték elég gyér. Ajánlanám még a Platinumot, abból rengeteg szín van, de az már drágább.
2013. jan. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Csakis Héra
2013. jan. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Zsolt75 ***** válasza:
A Héra jó és viszonylag olcsó, de csak pasztel színekbe. Az erőteljesebb színek már abból is drágábbak.
2013. jan. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 szokratesz ***** válasza:
veszel 16liter Héra vagy supralux fehéret aztán ahol szinezned kell ott teszel bele szinezőt. Ez ár-érték arányában nézve a legjobb. Ezek a festékek elég nagy számúpigmentet tartalmaznak és ez a fedőképesség titka.
2013. jan. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 kunu lenke ***** válasza:
Szia.Én a Héra és a Héra Prémiumot ajánlom.A sima héra-t szépen takar gazdaságos,és azt is színre keverheted kevertetheted,vagy a Héra prémium amiből széles színválaszték van és mosható is.
2013. jan. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Zsolt75 ***** válasza:

1x kipróbáltam a házilagos színkeverést. Sosem lett olyan mint amit akartam, azonkívül tényleg az egészet egybe kell keverni, mert 2x ugyanaz nem fog menni. Viszont ha egybe kevered és elcseszed az lesz a legdrágább. Én nem javaslom. Egy festő biztos ki tudja keverni, de egy laikus nem.


Én mindig kiválasztok egy színt, kikevertetem és ha kevés vagy kell javítószín akkor 2 év múlva is pont olyant kapok.

2013. jan. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 szokratesz ***** válasza:

dehogy nem leeht ugyanazt kikeverni. Az alapfesték mennyiség és a szinező festék emnnyiség azonossága esetén nincs eltérés. De elég egyszerű, ha valakikiszámolja a festeni kívát felület nagyságát, ezt veszi kétszer (két réteg) és és még rászámol 25 %-ot. akkor marad javításra is bőven.

Nemvonom kétségbe,hogy a gyárilag kikevert szinek jobbak, delényegesen drágábbak is. Nagy felület esetén már nem olyan gazdaságos. Amikor az embereimmel kifestek egy 300 m2-es villát, hát a haját tépné a tulaj ha dolux festéket vennék 3-4szer annyiért. S az sem feltétlen takar egy rétegben.

2013. jan. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!