Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Tudnátok nekem mondani egy...

Tudnátok nekem mondani egy gyorsan növő, fás szárú, sok foglalkozást igénylő szobanövényt?

Figyelt kérdés
Imádok növényekkel foglalkozni, régen vidéken lakatunk, kertes házban, és sok növényünk volt, most a fővárosban lakom, panelban. Szeretnék valami olyan növényt a lakásba, ami gyorsan nő, lehet metszegetni, irányítani a növésének irányát, és sokat lehet vele foglalkozni, örülnék valami fás szárúnak, ami nagyra nőhet. Már van itthon egy-két növényem, de szinte semmi foglalkozást nem igényelnek, amit sajnálok, ezért kérem ki a tapasztaltak véleményét.

2013. febr. 16. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk egyik sem nagy, de nekem a bonsai növények és a palackkertek mindig nagyon macerásnak tűntek. :)
2013. febr. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
bonsaion én is gondolkoztam már, de azok elég lassan nőlnek nem? meg nem tudom, valami nagyot szeretnék.:)
2013. febr. 16. 11:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagyon szép fácskákat neveltem emeleti lakásban a ficus-benjaminból, igaz, hogy ő a rendszeres locsoláson, és azon kívül, hogy esetenként fordítol rajta, hogy szépen körbe érje a nap, és szép kerekre nőjön, hajtson, nem igazán igényel több törődést.


Napi piszmogást (bocsi a kifejezésért) tudomásom szerint is a bonsai igényel. Talán néhány ilyen fajta virágot is ha beszerzel, akkor azzal kellőképpen le tudod magadat kötni.

2013. febr. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én még bambuszon gondolkoztam, mert gyorsan nől, és lehet óvatosan hajtogatni, irányítgatni.:) csak nem tudom, milyen fajtát lenne érdemes, vagy, hogy ezek a növények tényleg ilyenek.
2013. febr. 16. 12:03
 5/6 anonim ***** válasza:

Bambuszt lakásban, nem tudom, még sosem fordult meg a fejemben.

Őszintén, elképzelni sem tudom, hogy amikor érik a magja, és szórja szanaszét azokat kis pihéket, milyen lenne egy második emeleti panelban??? :)))))

2013. febr. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
háát, majd kiderül. :D
2013. febr. 17. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!