Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Szobafestés saját kezűleg?...

Szobafestés saját kezűleg? Érdemes megpróbálni?

Figyelt kérdés
Azért tartok tőle, mert 1,sok hiba van a falon, amit javítani kell, 2,sosem csináltunk még ilyet, 3,semmink nincs hozzá, minden eszközt a legapróbbaktól kezdve meg kellene vennünk. Így is megéri megspórolni a szakember árát?

2013. febr. 24. 11:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyébként ügyeskezűek vagytok, akkor érdemes nekiállni, mert nagyon sokat spórolhattok. De, ha nem, akkor erősen fontoljátok meg.
2013. febr. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%
Én a tapétázást javaslom ,elöszöris jobban szigetel,meg kevesebb piszok van vele.Ketten nagyon jól megy,erre vonatkozólag vannak a neten leirások hogy kell csinálni mire kell vigyázni stb.A végeredmény szebb lesz és tartósabb,a fütés számla is kevesebbre jön majd ki valamivel.
2013. febr. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézd!

Haláli egyszerű a megoldás.


Kell kérni néhány árajánlatot, és rögtön rá fogtok jönni, hogy már egy-két m2 munkadíjából

meg tudjátok venni, az összes hozzávalót!!

2013. febr. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem egy nagy ördöngősség.

Sok mindennek utána tudtok nézni neten, hogy mit hogyan. Nem kell hozzá, olyan nagyon sok eszköz,és biztos van egy két barát, aki szívesen segít.

Mi kifestettük az egész lakást,nagyon szuper lett,mindenki dícsérte után, sőt volt itt egy festő,aki a kisszobára nem hitte el ,hogy mi csináltuk :)

2013. febr. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az igen! :) Ha mi nem is leszünk ilyen profik, azért szerintem belevágunk, köszönöm a válaszokat!
2013. febr. 24. 20:19
 6/13 TappancsMancs ***** válasza:
Csak legyetek alaposak, nézzetek utána mindennek mielőtt elkezditek. Jó tudni mit hogyan és azt miért úgy! Pl hengerel szebben tudtok dolgozni mint ecsettel stb. Kell e lekaparni a meglévőt ha pl már hullik le a régi festés, kell e kisimítani előtte a falat ha nem teljesen sima. Száradási idők, felhordás vastagsága hányszor kell átmenni rajta, ne folyjon meg a festék. Stb.
2013. febr. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 TappancsMancs ***** válasza:
Ja és lehet kérdezni a festékbolt eladóitól. Meg itt is de inkább tedd a kérdést ne a "Lakberendezés" kategóriába hanem a "Barkácsolás"-ba.
2013. febr. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 TappancsMancs ***** válasza:
Nagy hibát nem lehet véteni? Mondjuk tényleg nem de azért kérdés ezt mire értjük? Láttam már nőket festeni és a csempe festés minden csempén megfolyt a szoba fala meg átlátszott mindenhol. De tényleg mindenhol. Érdemes azt is tudni hogy nem elég csak húzogatni az ecsetet vagy gurítani a hengert. Ha sok festék kerül a falra nagyon is megfolyhat, ha meg kevés akkor száradás után átlátszik az alatta lévő szín és foltos lesz. Bocsi de a nem csöpögő festék az milyen? :) Kicsit sűrűbb lehet talán így érted de arra nem számítanék azért hogy egy festék ne tudna csöpögni. Inkább érdemes rendesen letakarni mindent előtte, mint a csöpögésmentességre számítani. De ilyet nem hallottam hogy csöpögés mentes festék, szóval bocsi az offért.
2013. márc. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a többi választ is! Szerintem a festés alatt átlátszódó fal azért lehet a gyenge minőségű festék vagy az alapozás hiánya miatt is, nem feltétlenül kell ahhoz nőnek lenni.:) Tudom hogy nem nehéz elrontani sem, de úgy döntöttem azért megpróbáljuk, majd a szekrények mögötti részen kezdjük és gyakorlunk.:)
2013. márc. 1. 20:38
 10/13 TappancsMancs ***** válasza:
Persze vágjatok bele szerintem is, nem azért mondtam pl az átlátszóságot hogy elriasszalak titeket. A végére tényleg odaírhattam volna hogy csináljátok és jó ötlet. Az eset amiket mondtam amúgy szuper festékek svédországi példa. :) Ott az épület volt régi. Csak arra szerettem volna kicsit felhívni a figyelmed hogy el se kapkodjátok, a neten fent vannak az infók erről.
2013. márc. 2. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!