Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Vettem egy szekrényt a Jyskben...

Nomacs kérdése:

Vettem egy szekrényt a Jyskben, de az összerakás után egyértelműen látszik, hogy nagyon billeg. A hatályos fogyasztóvédelmi szabályok alapján kötelességük lenne visszacserélni?

Figyelt kérdés
Először hívtam őket egy hétfői napon, azt mondták, holnap visszahívnak, persze nem tették. Aztán hívtak őket szerdán, azt válaszolták ismét, hogy holnap visszahívnak. Természetesen csütörtök este nekem kellett telefonálni, hogy mégis mi van, erre adták a főnököt, aki konkrétan kioktatott flegma hangnemben, hogy mégis mit vártam ennyi pénzért egy szekrénytől... Egészen felháborító, mert én nem egy billegő szekrényt vettem, hanem egy szekrényt... Természetesen meg van még a blokk, és próbáltam én is utánajárni a szabályoknak, de nem nagyon találtam konkrétat...

#szabály #fogyasztóvédelem #JYSK #fogyasztó védelmi
2013. febr. 24. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Rögzítetted a falhoz is?


Mekkora szerkényről beszélünk? Link?

2013. febr. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szekrény vettél,lapra szeretet ?

Ha igen, jól raktad össze .Már kész szekrény vittél el.

A ma gyártott szekrények olyan gépsoron készülnek ,ahol 1mm eltérés sincs .Nem a padozatban van a hiba esetleg.

Terhelt állapotban is billeg a szekrény ? Nehogy forditva süljön el a dolog ,és neked kelljen elnézést kérni .

2013. febr. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
[link] ez lenne az, sima egy ajtós price star szekrény, 60 cm széles. Mi szereltük össze, én is furcsállom hogy billeg, mert minden luk meg volt előre adva, de bárhová húzom a padlón, billeg... Persze meg az is lehet, hogy a szoba közepén is ferde a padló... Nem pakoltam még bele, arra készülve, hogy hátha cserélni kell, és a falhoz sincs rögzítve, mert nincs fúróm, de én úgy gondoltam, hogy nem fog billegni eleve sem :( A leginkább az zavar, ahogy a pasi beszélt velem a telefonban, és kvázi a saját termékéről mondta azt, hogy mégis mit vártam...
2013. febr. 25. 08:17
 4/8 A kérdező kommentje:
Arról nem is beszélve, hogy egyébként az ajtaja is ferde, de már egyszerűen nem lehet beljebb csavarni a csavarokat... Mondjuk ez csak egy centi felül.
2013. febr. 25. 08:19
 5/8 anonim ***** válasza:

1. az ajtó azért ferde, mert nem áll tökéletesen függölegesen a szekrény (azaz, nem vízszintes a padló). Elsö körben ezt küszöbölném ki.

2. a hátlap megfelelö rögzítése fogja biztosítani a szekrény kellö merevségét (illetve a belsö polcok, de azt úgy olvasom nincs)

3. azért mert nincs fúród, hogy a falhoz is rögzítsd, ne a JYSK legyen már a hibás

2013. febr. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

> hogy mégis mit vártam ennyi pénzért egy szekrénytől


Hja, eléggé tapló volt a fickó, de végeredményben igaza van :)

Mi egyszer vettünk egy ülőgarnitúrát a dzsiszkben, hát egy hulladék volt, a szivacsok elcsúsztak benne. 1 hónap múlva visszavittük és visszafizették (!) az árát. Soha többet onnan semmit. A kiállított bútorokon elevel látszik a silány minőség.

2013. febr. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ágh Ferenc ***** válasza:
Az 5-ös a legjobb! Szerintem is a hátlap a kulcsa a dolognak, mert minden szekrényt ez merevít meg. Ha mondjuk fekve lett összeszerelve, akkor a hátlap eltolódását nem veszi észre olyan könnyen az ember! Véleményem szerint a hátlap rögzítését szedjétek szét, óvatosan állítsátok talpra a szekrényt, mert igy nyeklik össze- vissza, de mégis állva kellene a hátlapot felrögzíteni, mert így valószínű megszünne a billegés! Az ajtó gondolom kivetőpántokkal van szerelve, annak az állíthatósága elég nagy, úgy hogy valószínű utána lehet állítani a hibát! Sajnos elég kicsi az alapterülete, ezért kényesebb az egyenetlenségekre, szükség esetén tényleg nem ártana a falhoz rögzíteni!
2013. febr. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez egy elég vékonyka szekrény,ennyi pénzért tényleg nem várható,hogy csak simán összecsavarozható legyen és áll,és elbir többtiz kilót.

Hátlapja lesz a hibás,szedjétek le,rakjátok össze állítva.

Aztán falhoz kell erősiteni,különben összeszakad.

Hasonlóink vannak,vékony bótorlap,olcsó,nem strapabiró,ennyiért nem is várható.

Mind a falhoz van rögzitve,másképp összecsuklana.


Vagy visszaviszed blokkal,visszafizetik.


Vittem már vissza hozzájuk 20 ezres paplant,mert 2 hónap után elkezdett hullani belőle a pehely,szó nélkül visszaadták az árát.

2013. febr. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!