Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Fürdőszobában a csempét ti a...

Fürdőszobában a csempét ti a plafonig raknátok/raktátok fel vagy csak egy bizonyos magasságig?

Figyelt kérdés

csak mert elég magas, kb 2,5m magasak a falak, és a fürdő se kicsi a maga 18 m2 alapterületével. most készülök átalakítani a fürdőt, de nm sokat értek hozzá és mivel egyedül maradtam sok segítséget sem kapok. gondoltam lehetne spórolni azzal h pl kb 1,5 - 2 méterig lenne kirakva csempével. sztetek így is jól nézne ki vagy inkább ne spóroljak ezen és menjen plafonig?

válaszotokat előre is köszönöm:) 21f



2013. márc. 10. 14:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem szép, ha telibe rakod az összes falat csempével. Úgy sokkal jobb, ha mondjuk mindenhol olyan 2 méteres magasságig van rakva és esetleg a kádnál vagy zuhanykabinnál (ami van) ér fel magasabbra, mert ott ugye jobban éri a falat a víz. A falat pedig valami jó színnel ki lehet festeni. Mi albérletben élünk, 2 méteres magasságig van a csempe, így tök jó szerintem, magasabbra már felesleges csempét tenni.
2013. márc. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Nálunk közel 240cm magasságig van rakva,9 sor 20x25cm-s csempe meg 1 sor dekor,ami 5cm.
2013. márc. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Zuhanyozz le a fürdőkádban, és ameddig felcsap a víz, plussz egy sor csempe elég.
2013. márc. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
42%

Kézi zuhannyal a kádban, ez esetben még 2 métert sem kell csempézned.

Egyrészt olcsóbb, másrészt gondolj bele, amikor takarítani kell. A csempén sokkal gyorsabban látszik, ha nincs rendszeresen áttörölve (portól, gőztől) hamarabb matt lesz. Márpedig hetente a menyezetig, vagy akár csak 2 méter magasságig létráról törölgetni, ..... te tudod.

2013. márc. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Mi is most csempézünk fürdőt, nálunk kb. 212 cm (+ fuga)lesz a csempe magasság lesz: 5 sor 25x40 cm csempe + 2 dekorcsík (5 és 7 cm magasak). Telibe szerintem is fölösleges, nálunk zuhanyzó lesz csak, emiatt ott magasan kell rakni és - mivel elég pici a fürdő, mi nem akartunk eltérő magassággal játszani. :)

(Az utolsó válaszoló felvetéséhez annyit, hogy lehet pl. alapból matt csempét vásárolni, amin nem látszik egyből a gőzkicsapódás. :D)

2013. márc. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

35x25 lapok függőben 5 sor.Alul szél,közben disz csík.

2 m,bőven elég ez a magasság.felette már festés van .

Világos árnyalatut ajánlanék .

2013. márc. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 TappancsMancs ***** válasza:

Inkább egy minimum magassága lenne fontos a fröccsenő víz miatt. A maximum magassága az teljesen mindegy mert ízlés kérdése. Keress rá guglin "bathroom" és látni fogod hogy se nem csúnya se nem szokatlan. Az egész inkább ízlés kérdése akármeddig is rakták a csempét. Ha ízléses az egész fürdő lehet az a csempe bármeddig. A nem egészen a plafonig rakott csempézés az a spórolásból ered mint szokás mert anno a csempe drágábbnak számított. Tényleg csak a minimum magasságát érdemes tartani attól függően hogy csak fürdés vagy zuhanyozásra is szeretnétek.


Szóval ízléses legyen attól lesz ízléses :)


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2013. márc. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 TappancsMancs ***** válasza:
Hogy a kérdésedre konkrétabban válaszoljak, én felvinném a plafonig és nem spórolnék vele.
2013. márc. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Mi nincs, egy éve, hogy teljesen felújítottuk a fürdőt a víz- és gázcsövektől a csempéig, szanitelekig.

Semmiképp nem csempézném plafonig a falat, "megfojtja" azt. Mésszel festettük ki a fürdőt, így "lélegzik" a fal. Csak egy bizonyos magasságig csempéztettük fel.

2013. márc. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 TappancsMancs ***** válasza:
Mi lenne az a "megfojtás"?
2013. márc. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!