Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Pamutvászon, Pamut, Pamutkarto...

Pamutvászon, Pamut, Pamutkarton, flanel. Melyik a legjobb minőség?

Figyelt kérdés
Ágyneműt szeretnék venni. Vendégségben láttam egy nagyon jó anyagút, de a tulaj nem tudta megnevezni. Szóval nem azt az olcsó, 1000 ft-ért kapható fakulós nagyon gyűrődőst szeretném, de nem is azt a kicsit kemény, kicsit szrós érzetűt, hanem azt a puha, nem annyira gyűrődő, kellemes sima anyagút.. Nem a selymet. Szerinte melyik lehet az? Persze nem szeretnék 10.000-et kiadni érte.
2013. márc. 20. 11:28
 1/4 anonim ***** válasza:

A 100% pamut az gyűrődik és sajnos fakul is.

Ja és nagyon drága alapanyag.

A flanel ua. mint fenn, de az egy fokkal még drágább.

Persze ha valódi pamut szálból készül. Ma már olyat szerintem csak luxus üzletekben kapni.

Amit 10 ezer ft alatt kínálnak az vagy nem 100% pamut, vagy rettenet gyenge minőség, de az is lehet, hogy mindkettő együtt.Sajnos nagyon sok gyártó cég az olcsóság érdekében csal az alapanyag összetétellel.


Szerintem amit te láttál az pamut-poliészter vagy pamut viszkóz keverék lehetett. Az színtartó, kevésbé gyűrődik és nagyon kellemes tapintású.

De ezeket sem lehet 10 ezer alatt megvenni.

2013. márc. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
:( Köszönöm, akkor körülnézek mondjuk egy jyskben, vagy egy méteráru boltban, és megtudom melyik anyag lehetett, és körülnézek hol kaphatnám meg jó áron.
2013. márc. 20. 19:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Segítségül : a pamut , pamutvászon , karton elnevezések ugyanazt a vászon kötésmódú pamut szövetet jelentik . A flanel szövet egyik , vagy mindkét oldala bolyhozott és nyírott . ( Vékony flór felülettel rendelkezik . ) A harmadik a pamut szatén amelyiknek egyik oldala fényes . Ezeket lehet keresni , és nem olyan drágák . A flanel ágyneműgarnitúrákat már 2500-tól 6000-ig meg lehet vásárolni .A szatén ágynemű a legdrágább , az 10000körül van .
2013. márc. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jysk? Hát akkor inkább vegyél méterárut és varrasd meg.

Ne az ár legyen a legfőbb szempont mert sajnos a multiknál kaphatók nagyon gyenge minőségben vannak elkészítve.


Sok esetben hiányzik róluk a gomb és a gomblyuk, slendrián módon van varrva és nem veszik figyelembe, hogy a pamut az első mosáskor összemegy.

Saját tapasztalat. Konkrétan egyszer sem tudtam használni az ágynemű huzatot mert összement és már úgy nem lehet fölhúzni.

2013. márc. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!