Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » A Perzsaszőnyeg miért olyan...

A Perzsaszőnyeg miért olyan értékes? Mért kerül annyiba? Gondolom kézzel csinálják, de mi az érték titka?

Figyelt kérdés

2013. jún. 22. 00:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy nagyon sokáig készül, és sok a munka vele.
2013. jún. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A valódi, eredeti perzsa szőnyeg kézi csomózással készült és készül ma is, meghatározott szín, anyag és minta alapján.

Az eredeti, a valódi ezért olyan drága, ami pedig u.n. utánzat, azok már gépi gyártásúak, persze azok sem olcsók.

2013. jún. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A szakértelmet kell megfizetni, nem az anyagköltség a drága, hanem az, hogy több hét vagy hónap munkája van benne.
2013. jún. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Yehudina válasza:
100%
Saját szememmel láttam Egyiptomban (egy szakmai utam alkalmával),hogy 8-10 éves gyerekekkel készíttetik a szőnyegeket. Ezek a szerencsétlen gyerekek szinte rabszolgaként dolgoztak a szőnyeggyárban, ui. a szüleik valami kis segélyt kaptak a gyárostól, amit nem tudtak visszafizetni, s ezért a gyerekeiket áldozták fel, hogy ledolgozzák a kölcsönt. A szőnyegszövő szék fölött egy kis kép volt, amiről a gyerekek levették/leolvasták a mintát. Az egyik 9 éves kisfiú olyan mesterien készítette a szőnyegt, hogy neki nem is volt szüksége mintára. Esküszöm a sírás fojtogatott, amikor ezt láttam (anno 1989-ben).
2013. jún. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2013. jún. 24. 20:05
 6/8 Nagy Kata47 válasza:
Ami válaszokat eddig kaptál, azok mind úgy is vannak, de van még egy dolog, ami nagyon befolyásolja a szőnyeg értékét, mégpedig az, hogy egy négyzetcentiméteren hány csomó van a szőnyegben.Ha tehát vékonyabb fonálbók készül, akkor több fér el, és sokkal tovább készül, mint a vastag fonálból készülő. A vékony fonálból szebb mintákat islehet készíteni.
2013. jún. 26. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sajnos én is láttam a készítését itt-ott...

akik készítik azok csak az életbenmaradásért csinálják, utána emelkedik az ára.. rengeteg a közvetítő, sőt tiltott árú is igazából..itt jönnek képbe a csempészek.

Ha megtudnád mennyibe került a gazdának, aki gyártatta, és neked, bizony a guta ütne.

2013. jún. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jajj istenkem, olyan rossz ezeket olvasni, azt még mi panaszkodunk állandóan. Bár gondoltam, hogy valami ilyesmi lesz a dologban.
2013. jún. 27. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!