Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan rendezzük be a nappalit?

Hogyan rendezzük be a nappalit?

Figyelt kérdés
Nagyjából méretarányosan lerajzoltam nektek a nappalinkat illetve az előszobánkat. Így néz ki most. A fal barackszínű, a járólap(metlaki) pedig beige színű. Van egy cserépkályha, ami majdnem sötétbarna. Akkor van az étkezőasztal és a székek, amik mindenképp maradnak ,mert szinte újak. Az asztal sötétbarna, a székek ugyanilyen színűek, bordó ülőlappal és támlával. A bútorok benne ugyan mind barnák, de nem egyforma színűek, tehát csak úgy lettek összeválogatva. Arra gondoltunk, hogy minden bútort kiveszünk, az étkezőasztal helyére, a cserépkályha mellé beteszünk egy 3-as vajszínű bőr kanapét és a hozzátartozó fotelt a vele merőleges falra. Közé raknánk egy nagy szőnyeget dohányzóasztallal. A kanapé fölé pedig egy falmatricát. Az étkezőasztal átkerülne az ablak alá. A TV-t feltennénk az ablak és az előszoba-boltív falára. A garnitúra 2-es részét pedig a kétszárnyas ajtó boltív felőle oldalára, ahol most a tálaló szekrény van. terveztünk még egy polcot vagy szekrényt az egyes ajtó és a boltív közé. Emellett még néhány falmatricát. Igazából ez így jól hangzik, de nem tudjuk, hogy a valóságban, hogy nézne ki. Az ülőgarnitúra igazából már meg van, szóval azt mindenképp el kellene itt valahogy helyezni. A három fő szín a barna, a bordó és a vajszín lenne. Ezek illenek egymáshoz? ÉS a falakat milyen színűre kellene festeni, hogy összhangban legyenek a bútorokkal? Igazából ennyi lenne. Köszönöm a segítségeteket! :)

2013. júl. 18. 14:57
 1/5 A kérdező kommentje:
2013. júl. 18. 15:00
 2/5 anonim ***** válasza:
Hány méter hossz és széles a szoba?
2013. júl. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

+ nem igazán értem, hogy az ablak és a boltív közötti a rajzon kb. fél méteres falra hogy a bánatba szeretnél tv-t rakni, ráadásul ha jól értem akkor az étkező mögött állna?


Ez a sok ajtó mind szükséges? Nem lehetne párat befalazni? Szinte lehetetlen bármit is kihozni a térből, mert méterenként ajtó/boltív van!

2013. júl. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#2: 6m hosszú és 5m széles


#3: Akkor lehet, hogy kissé pontatlan a rajz, de az a fal a valóságban 1,2m. Igen tényleg az étkező fölött lenne, de általában úgyis a kanapéról néznénk TV-t, úgyhogy ez nem lenne zavaró. Ajtókat és boltíveket sajnos befalazni nem lehet. :|


Azért köszönöm a válaszaitokat! :)

2013. júl. 18. 16:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem a befalazást, mert iszonyatosan sok ajtó/boltív van, ami elé ha szekrénysort/tv falat lehetne tenni vagy kanapét, máris könnyebb dolgotok lenne. Általában ha ennyi ajtó nyílik valahonnan, az nem mindig használatos (pl. egy helyiségbe 2 is nyílik vagy hasolnók), ezért kérdeztem.


Az a baj ezzel, hogy az maga amit elterveztél jó lenne, de ezzel a szoba alsó fele gyakorlatilag üres marad - és az ajtókba ütközés miatt kb. lehetetlen is megtölteni :S

2013. júl. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!