Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Volna egy olyan kérdésem hogy...

Trebor93 kérdése:

Volna egy olyan kérdésem hogy hogyan lehet megakadályozni a mennyezeti lámpa/csillár esését? (ez egy olyan fajta hogy egy cérna van a közepében és lehet mozgatni le/fel)

Figyelt kérdés

2013. nov. 10. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem fuss neki még egyszer a kérdésnek, mert így eléggé zavaros. Elsőre úgy értelmeztem, hogy olyan csillárra gondolsz, amin van ventilátor is. Ezen tényleg van egy lelógó "cérna", ami a kapcsoló szerepét tölti be. Ilyenre gondolsz?
2013. nov. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Tényleg értelmetlen a kérdés.



De úgy tudod megakadályozni, hogy rendesen kell felrakni.

2013. nov. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem a kérdést, akkor az állítható magasságú lámpád visszasüllyed miután felemeled.


Nos fent a plafonnál van egy burkolat, az alatt a függesztéken egy automata, aminek az oldalán kell lennie egy szárnyas anyának. Ennek a meghúzásával lehet állítani az erőt, ami megakadályozza, hogy visszacsússzon.

2013. nov. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. nov. 11. 17:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Ilyen gondom nekem is volt. Mindig leesett, lecsúszott a lámpa a legalsó állásba, hiába szorítottam meg a felcsévélt fonalat szorosabban rögzítő alkatrészt. Most épp felnéztem és gondolkodom, hogyan is csináltam meg még régen.. hmm.


Úgy emlékszem, szét kellett szedni a fonalat tartó részét és valami tapadós anyaggal impregnáltam a fonalat is ott felül és azokat az alkatrészeket is ami szorítja. Azóta kicsit beszáradt már az a mézszerű sűrű ragacsos anyag és talán már nem is lenne állítható, de ha most csinálnám, akkor gyantát oldanék fel alkoholban és azzal kezelném a tapadósabbá tenni szükséges részeket. Régebben gyantával szokták bekenni az autó ékszíját is ha megcsúszott. Akkor régen, valami sűrű ragacsos autóhoz való, olaj sűrűség növelő adalék (valami hasonló) volt kéznél (ha jól emlékszem), amivel bekentem.

2014. nov. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azért ennyire ne merüljünk bele ám, már megoldottam. :-)
2014. nov. 16. 10:15
 7/7 anonim ***** válasza:

Gondoltam, hátha másnak is volt ilyen gondja.

Fix hosszra kötötted, vagy állítható maradt?

2014. nov. 16. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!