Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Valakinek van esetleg tapaszta...

Valakinek van esetleg tapasztalata, hogy hosszú távon a petán anyagú műrattan székek idővel nem válnak rideggé, törékennyé, mint a műanyag székek?

Figyelt kérdés

#műrattan #petán
2014. ápr. 4. 21:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a "petán" nem az anyag neve, hanem ennek a rattanszerű stílusnak. A rattan ugye természetes anyagból van, a petán pedig műanyagból szövedékelt.

Nem tudom, milyen rossz tapasztalataid vannak a műanyag székekkel kapcsolatban. Nekem többféle kerti székem is van. Egész évben kinn vannak, süti őket a nap és bepustolja a hó. Van olyan köztük, ami már 20 éves. Eredetileg fehér volt, most havány tojáshéj szín. De még használható. Pedig 20 évvel ezelőtt nem voltak olyan profi adalékanyagok UV védelemre, mint most.

Úgy látom, hogy a gyerek kertben használt műanyag játékait sokkal jobban megviseli az időjárás, mint a kerti bútornak tervezett műanyagokat...

2014. ápr. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
A fehér műanyagszékem nekem is hibátlan, több éves, viszont ugyabban a típusban (nem gagyi, Flair) már a kéket szétette a nap. Szerintem a szín nagyon befolyásolja a műanyag élettartamát. A gyerek játékok színesek, figyeld meg főleg a pirosat eszi szét. A műrattan székek általában sötét színűek, barnák, nemtudom az hogy bírhatja az égető napot. Meg ugyebár vékonyabb műanyagból is van mint a műanyag kerti székek.
2014. ápr. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!