Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Garanciális problémám lenne,...

Garanciális problémám lenne, valaki járt már hasonló cipőben?

Figyelt kérdés

Vásároltunk egy krémszínű forgószéket az egyik olyan áruházban, ahol az embernek magának kell összeszerelni amit megvásárolt. Máskor is vettünk már, nem volt probléma, de most sajnos sikerült beleválasztanunk! Decemberben vettük a széket, ez év április 5-én saját költségen vittük vissza az alkatrészt, amit készségesen kicseréltek. Nevezetesen kettő karfát kaptunk és egy ülőrészt. Ugyanis az eredeti karfa eltört, mivel műanyag vacak az egész, az ülőrésze pedig ellaposodott. A cserét követően pár napra rá az egyik karfa tört el, majd a mai napon a másik is. Ami érdekesség, hogy centire pontosan ugyanott és ugyanúgy törtek el. Ma felhívtuk az áruházat, hogy helló baj van, a válasz a következő volt, hogy jövőhét pénteken lesz a főnökasszony, akkor majd ő eldönti, hogy levásárolhatjuk-e. 1 év garancia vonatkozik a székre, 18 500 Ft volt. Ugye fél év a bolt, fél év a gyártó részéről. Bőven benne vagyunk még abban az időintervallumban amikor a bolt felelős érte. Utána olvasgattam, valamennyire járatos is vagyok a témában. Azonban azt nem tudom, hogy:

- mivel az áru meghaladja a 10 kg-ot, ebben az esetben is nekem kell állni a szállítás költségét?

- valamint megteheti, hogy csak a levásárolhatom a termék árát, a pénzvisszafizetést nem teszi lehetővé?

Nem szándékozom tőlük soha többet, semmit vásárolni, az eladó hölgy számomra leírta magát, mikor végigmérte az én 190 centis, normál testalkatú párom és azt mondta neki, hogy "Magának biztos nem adtuk volna el ezt a széket". Ergo megpróbálja ránk verni a felelősséget, hogy miért nem kerestünk a karácsonyi rohanásban egy eladót, aki kioktatott volna, hogy a 110 kg teherbírású szék nem annyi amennyi, hanem csak vaságyastul 30 kilós embereknek van. Bosszantó a helyzet! Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. ápr. 12. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
33%
2014. ápr. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de ez rajtam hogy segít? :)
2014. ápr. 14. 09:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Pont úgy, ahogy a többieken, akik szerepelnek az oldalon. Ha a békéltető testületet írtam volna, akkor arról tudnád, hogy hogyan segít?
2014. ápr. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, a békéltetőtestületet ismerem, tudom mi a célja, hogyan működik. De minden hivatalosabb lépés előtt szerettem volna tájékozódni, abban a két kérdésben amit feltettem az eset ismertetése közben. Annyit nem értettem a linkben, igaz, hogy számos történet szerepel az oldalon, de speciel pont olyat, mint az enyém nem találtam. Ezért tettem fel a kérdést, hogy ez, hogy segít rajtam?
2014. ápr. 15. 07:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!