Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogy tudnám ilyenre berendezni...

Hogy tudnám ilyenre berendezni a szobámat?

Figyelt kérdés
Na szóval kövezzetek meg de nézem a vv-t és nagyon tetszik az ottani berendezés (semmi fanatizmus nélkül) és szeretném olyanra berendezni a szobámat mert lehet nemsoká költözünk ( a szobám 16.10 m2 lesz) és hogy hogy oldhatnám meg és melyik helységet valasszam ki ami domináljon vagy mindegyikből egy kicsit? Légyszi ne azt fikázzátok hogy nézem hanem arra válaszoljat hogy hogy kivitelezzem! Egyébként arra is gondoltam hogy mivel miután kiköltözek ugyis lebontják nem lehet-e megszerezni/megvenni a bútorokat?

2014. máj. 4. 22:34
 1/9 anonim ***** válasza:
képet tudnál e tenni
2014. máj. 5. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link] itt vannak a képek a villáról

2014. máj. 5. 06:51
 3/9 anonim ***** válasza:
hú de szupi
2014. máj. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szóval ötletek
2014. máj. 5. 13:16
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Ha a villának a kicsit modern, kicsit természetes stílusa tetszik, akkor itt van néhány tanács:

Kérdezted, hogy "melyik helységet valasszam ki ami domináljon vagy mindegyikből egy kicsit?" Válaszd azt amelyik a legjobban tetszik, vagy csak egy-egy részletét. Persze az is számít hogy harmonizáljon, és én (még :P)nem vagyok olyan nagy lakberendező, hogy ez biztosan így is legyen, úgyhogy előre mondom:a tanácsaim nem biztos hogy jók, ha tudsz kérdezz meg egy hivatásos lakberendezőt (akár blogon is) ;)

A falak nagyrésze tapétázva van, a nappali résznél van az a fehér valami amin lyukak vannak és világít, azt sajnos nem tudom megmondani, hogy mi. Tehát azt javaslom, válassz valami hasonló tapétát, amelyik a legjobban tetszik. (az ebédlő résznél is van olyan tapéta, mintha ágak lennének, az is szép). Ha lesz a szobádban falkiugrás, vagy valamilyen "különleges", domináns fal azt érdemes kiemelni, más színű-/mintájú tapétát vagy más anyagú falburkolatot tenni rá.

A padló úgy nézem valamilyen laminált parketta, de ha van lehetőség rá, akkor szerintem jól mutatna natúr is. Szőnyeg az lehetne valamilyen állatszőr UTÁNZAT!!! vagy mind amilyen van a hálóban.

Bútorokból mindenképp valami visszafogottat válassz, és esetleg egy db. feltűnő/domináns/karakterisztikus fotelt pl. vagy kanapét, kis asztalt, stb. De semmiképp se valami nagyot (ágy, szekrény, stb)

Kiegészítőkből, valami természetre utalót. Pl a villában az ágyneműn megjelenik a szarvas. Bent nincs függöny, se sötétítő, de abból i választhatnál mondjuk valami állatmintásat (itt nem a leopárd/zebracsíkos ízléstelen függönyökre gondolok, hanem olyanra amin teljes egészében rajta van az állat. Sajnos nem találtam függönyben, de valami ilyesmi MINTÁRA gondolok és nem arra hogy a függönytartódra pulcsit tegyél fel: [link] [link] Fontos azért, hogy ne vidd túlzásba az állatmintát, mert egy bizonyos határon túl, már ízléstelenségbe megy át. Pl elég ha a függöny, és mondjuk 2 párna (a halom közül) állatmintás. Lámpa van itt mindenféle, de a legszebb szerintem, ha beteszel egy fém (hatású) állólámpát, a plafonról lelógó lápma pedig valamilyen színes lenne. (vagy akár az is fém) Ha tudsz valahonnan szerezni, akár egy ilyen szarvasagancsot is betehetsz, de akkor már igazit, mert a plüss, ami a villában van, egy kicsit fura szerintem.

Figyelj arra hogy a szoba egy színvilágú legyen, pl megfigyelheted a hálóban is kéket, egy kevéske halványsárgát, és sötét színeket használtak. A nappaliban már jóval vidámabbak a szinek, de ott sem vitték túlzásba, használtak fehéret ami nagyon fontos.

Hát röviden (vagy hosszan...) ennyi lenne. :) Remélem hogy segítettem valamit ezzel, de azért mindenképp kérdezz meg még másokat is, lehetőleg szakmabelieket! ;) És amúgy nemed és korod? :))

2014. máj. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tökéletes válasz volt egyébként nekem a háló meg a nappali tetszik a legjobban a nappaliban a fal nagy csak elég ocsmány lenne a nappalis világító fallal a kék hálószobai de inkább a kék és egy olyan mintás ággyal, szarvasagancs + a tv a fehér kispolcon és még egy babzsák fotel és még egy asztal kéne a laptopnak
2014. máj. 5. 18:50
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor örülök, ha tökéletes válasz volt. :)) Persze, végül is a te szobád lesz, és normális h úgy csinálod, ahogy akarod! És egyébként tényleg nagyon fura lenne a zöld világító fal, kékkel. És a hálónak jobb a színvilága. :) Hát örülök hogy segíthettem! ;) (Én is nézem a Vv6-ot, éppen most is :D)
2014. máj. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kinek szurkolsz!
2014. máj. 6. 14:28
 9/9 A kérdező kommentje:
Jav: kinek szurkolsz?
2014. máj. 6. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!