Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Villany vagy gáz tuzhely?...

Villany vagy gáz tuzhely? Melyiket választanátok és miért?

Figyelt kérdés
2014. máj. 14. 14:42
1 2
 1/12 anonim válasza:
24%
Én a gázt ajánlanám. Én biztonságosabbnak tekintem a villanyt, főleg, ha van kisgyerek is a házban :)
2014. máj. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
67%
ah... fáradok *villany tűzhelyet ajánlom, nem a gázt...
2014. máj. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%

nekünk van mind a kettő,

-de a villany sokkal jobb ,mint a gáz....

2014. máj. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Én a villanyt szeretem.

Hozzáértők szerint főzni gázon jobb, sütni meg villanyban.

Lehet a főzőlap gáz, a sütő villany. Egyben is lehet kapni ilyen készüléket, de ha beépített lesz, akkor meg még egyszerűbben megoldható.

2014. máj. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Harmadik válaszolo: miben veszed észre, hogy jobb a villany, mint a gáz?

A suto mindenképpen villany lesz, csak a tuzhelyet nem tudom.

2014. máj. 14. 15:21
 6/12 anonim válasza:
Nekem villany mind a kettő. A főző felületen hamarabb megfő az étel, de ahhoz magos aljú edények kellenek. A zománc edényt is szoktam rajta használni. Egy a lényeg, hogy a fazék vagy lábas alja ne legyen domború, mert akkor nem fő kellőképpen az étel. A sütőt is szeretem. Leginkább a süteményeknél veszem észre, hogy ne lehet lapos piskótát sütni benne. A kelt tészták is nagyon szépek. A húsokat alacsonyabb hőfokon kell benne sütni és jó puha lesz. Én imádom a villany kerámialapot és sütőt.
2014. máj. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Manapság már senki nem vásárol gáztűzhelyet...


Okai:

- sokkal veszélyesebb, mint a villany (robbanás-és tűzveszély, széndioxid-mérgezés veszélye)

- nehezebb tisztán tartani és régies, elavult kinézetű

2014. máj. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
- egyenletesen süt/főz, ami a gázról nem mondható el!
2014. máj. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz szopni ablakcsre miatt, akkor már eleve elektromos cuccot vegyél. Cserébe drágább lesz a sütés-főzés. Ha viszont 10 emeletesben laksz, és főzőgázod van (átalánnyal) akkor hagyd meg a gázt mindenképpen.
2014. máj. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Főzőlapnak mindenképpen jobb a gáz több okból:

A gáz olcsóbb, a gázlapok teljesítménye nagyobb (mégha a hatásfoka kisebb is, nettó teljesítmény így is nagyobb), fokozatmentesen állítható.

Sütőnek mindenképpen a villanyt ajánlom:

Egyenletesebb benne a hőmérséklet mivel alul-felül nagy felületen melegít, nincs benne huzat (a gázsütőben levegőnek be és kiáramlási hely van kialakítva).

2014. máj. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!