Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mivel kezdjük a felújítást a...

Mivel kezdjük a felújítást a lakásban? Minden fel kell újítani viszont nem tudom mi legyen az első helység. A következők vannak: előszoba, fürdő, wc, konyha, háló, nappali, erkély.

Figyelt kérdés
2010. jan. 9. 00:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
sztem először azzal ami nem túl időigényes,pl egy wc vagy erkély, aztán jöhet a többi.
2010. jan. 9. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát az attól függ. Nem írtad, hogy a felújítás alatt bent fogtok-e lakni. Mert ha most vettétek a lakást és most kezditek el felújítani, akkor én a fürdővel és a wc-vel kezdeném. Azoknál ugyanis elég problémás a felújítás, ha bent laksz az ingatlanban. 1 hétbe minimum belekerül és akkor addig se fürdés, se wc-zés nincs.

Egy szoba festés/tapétázás sokkal könnyebben megoldható, szóval én a macerásabbakkal kezdeném.

2010. jan. 9. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
gondolom ott laktok, ha ottlaktok akkor háló, addig alszotok a nappaliban, aztán a fürdő és a wc,
2010. jan. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy panel, családi, tégla? Ha okosan akarod elvégezni a felújítást, akkor: áram (vezetékek), víz(csőhálózat) a legfontosabb, mert ezek azok a munkák, ahol falat kell bontani, és megéri csrélni ezeket a rendszereket. Sok a sittes munka, de az újonnak beépített vezetékek/csövek miatt évekig nem kell bontani. Tervezzétek meg a fürdőt, ha nem jó a mostani, de úgy, hogy sokáig megfeleljen. Aztán jöhet a járólapozás, csempézés, tehát: fürdő, WC, konyha, a többi már adja magát. Ha ott laktok, akkor ti állítsatok fel fontossági sorrendet, de a vizes, elektromos munka a legelső. Ha nincs parkettázva, most azt is lehet.

Egyébként nem írtad, hogy a felújításra mennyi pénzetek van, mert a feladatok sorrendje nagyban függ ettől is.

2010. jan. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Itt lakunk végig az ingatlanban, nem tudok két helyre fizetni (hitel+albi). Én a fürdővel kezdeném a felújítást, a párom a nappalival. Falat bontani és újra vezetékeltetni, csövezni nem fogunk. Persze lesznek hangos és sittes munkák, de helységenként szeretnénk haladni.
2010. jan. 9. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!